Plastry drewna – jak je wykorzystać?

Dla każdego miłośnika przyrody najpiękniejszymi dekoracjami będą te pochodzące z natury. Oryginalne, skrywające w sobie interesujący, przytulny klimat, ale przy tym ponadczasowe i uniwersalne. Z sukcesem bowiem wpiszą się w każdy wystrój, stanowiąc dekorację domu, mieszkania, jak również sali weselnej czy pracowni florystycznej. Jednym z takich elementów są plastry drewna – naturalnie piękne i posiadające zapach oraz wygląd, który oczyma wyobraźni przenosi nas w głąb lasu.

Plastry drewna – co to za dekoracja?

Mianem plastrów drewna nazywamy nic innego jak pocięte kawałki drewna o różnej grubości, które różnią się rysunkiem słojów oraz fakturą, przez co są oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Jako, że każdy kawałek prezentuje się odmiennie, każda dekoracja z ich udziałem wygląda unikatowo. Plastry drewna mogą pochodzić od różnych gatunków drzew, jednak największą popularnością cieszy się drewno brzozowe, którego charakterystycznym elementem jest szaro-biała kora. Pięknie wygląda zarówno w stanie surowym, jak również uprzednio opracowane, m.in. poprzez szlifowanie czy malowanie.

Gdzie można kupić plastry drewna?

Wydawać by się mogło, że jedynym miejscem do zakupu plastrów drewna jest tartak. Nic bardziej mylnego! Z uwagi na fakt, że drewniane krążki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, ich nabycie nie powinno sprawić nikomu żadnej trudności. Znaleźć je można w pracowniach florystycznych, sklepach z dekoracjami czy artykułami dla rękodzielników. Co ważne, można je przygotować samodzielnie. Wystarczy kawałek ładnego drewna oraz piła, aby idealnymi plastrami drewna cieszyć się na wyłączność – bez konieczności kupowania ich w lokalnych sklepach.

Co można z nich zrobić?

Dużo wątpliwości budzi kwestia zakupu oraz możliwości wykorzystania plastrów drewna. Jednak jak się okazuje, ich naturalny urok otwiera nieograniczone pokłady kreatywności! Można je bowiem wykorzystać zarówno w rękodziele, florystyce, jak również elementach dekoratorskich – jako dodatek do domu, a nawet na weselu. Stanowią świetne tło dla kompozycji kwiatowych, mogą pełnić rolę podstawki do talerzy czy podkładek na ślubne obrączki, jak również element, z którego można wykonać oryginalny stolik, drewnianą ścianę w domu czy przyciągający wzrok zegar – własnego autorstwa. Plastry drewna to dekoracja, z której można wyczarować wiele domowych ozdób. A w wielu przypadkach nawet mebli. Trzeba bowiem przyznać, że wisząca półka ozdobna, zawieszona w kuchni czy salonie, będzie prezentować się nadzwyczaj okazale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *