Ładowanie nawigacji – uważaj jadąc w długą trasę

ładowanie nawigacji

Nawigacja to ułatwienie, z którego chętnie korzystają zarówno początkujący, jak i doświadczeni kierowcy. Wyruszając w długą trasę należy się odpowiednio zabezpieczyć przed jej ewentualnym rozładowaniem. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać.

ładowanie nawigacji

Upowszechnienie się nawigacji zrewolucjonizowało poruszanie się po drogach. Obecnie dzięki systemowi GPS kierowca jest w stanie bezbłędnie dotrzeć pod wskazany adres nawet wtedy, gdy znajduje się w danym miejscu pierwszy raz. Nie da się ukryć, że to komfortowe rozwiązanie na stałe zagościło w życiach wielu kierowców i ma mnóstwo zalet. Niestety, nawigacja, która nie jest wbudowana w deskę rozdzielczą samochodu może się rozładować. Taka sytuacja może być szczególnie problematyczna, kiedy ma miejsce w trakcie długiej trasy. Jak uchronić się przed jazdą po omacku?

Dodatkowe zasilanie

Wielu kierowców korzysta z nawigacji za pośrednictwem telefonu komórkowego. To nie tylko wygodny, ale także tani sposób, żeby dotrzeć do wyznaczonego celu bez stresu. To rozwiązanie ma niestety sporą wadę – bateria smartfona obsługującego aplikację z mapą rozładowuje się w ekspresowym tempie. Żeby nie dopuścić do sytuacji, w które stracisz nie tylko dostęp do nawigacji, ale także możliwość skomunikowania się ze światem, zabieraj w dłuższe trasy powerbank. W zależności od mocy, to niewielkie urządzenie potrafi naładować baterię telefonu raz lub kilka razy. Warto mieć je pod ręką!

ładowanie nawigacji

Ładowanie w trakcie jazdy

Twoja ładowarka ma gniazdo USB lub miniUSB? W takim razie z powodzeniem możesz ładować ją poprzez samochodową zapalniczkę. Wystarczy kupić odpowiedni kabel, którym połączysz dwa gniazda. Taki sposób jest bardzo wygodny. Sprawdza się także w przypadku urządzeń, którym po latach znacząco zmniejszyła się moc baterii. Dzięki ładowarce, możesz je zasilać bez przerwy. Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić, czy napięcia w zapalniczce oraz nawigacji są ze sobą kompatybilne. W przeciwnym razie urządzenie będzie się ładowało bardzo powoli lub ulegnie przegrzeniu.

Tryb offline

Używanie nawigacji, która jest połączona z internetem, znacząco przyspiesza rozładowywanie się baterii w urządzeniu. Większość popularnych aplikacji nawigujących umożliwia pobranie kawałka mapy i zapisania go w pamięci urządzenia. W ten sposób może ono skutecznie działać w trybie offline. To prosty trick, który warto stosować, gdy nie masz w zasięgu ręki ładowarki czy powerbanka.

ładowanie nawigacji

Plan awaryjny

Czeka Cię długa podróż w nieznane? W takim razie zabezpiecz się, zabierając ze sobą stare dobre papierowe mapy. W aucie najlepiej sprawdzi się, rzecz jasna, atlas samochodowy, bo tego rodzaju publikacja jest stworzona właśnie z myślą o poruszaniu się po drodze. Chociaż nowoczesna technologia sprawia, że podróżowanie jest łatwe i przyjemne, czasem nawet najlepsze sprzęty potrafią zawieźć. Trudno przewidzieć wszystkie zdarzenia lodowe, dlatego też lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność – zwłaszcza, gdy trasa obejmuje zagraniczne miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *