KONKURS! Wygraj dwie książki dla prawdziwych mężczyzn

odwróceni pustynia i morze konkurs rebis

„Odwróceni” i „Pustynia i morze” to dwie książki, które możecie wygrać w naszym konkursie. Pierwsza powstała na podstawie scenariusza kultowego serialu TVN i opowiada o przenikaniu się świata mafii i policji. Druga to reportaż dziennikarza porwanego przez piratów u wybrzeża Somalii. Nim udało się go wykupić spędził w niewoli 977 dni. Ta książka to zapis niezwykłych wydarzeń.

By wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Jaki jest Twój ulubiony serial kryminalny i dlaczego?„. Na odpowiedzi przesłane na adres redakcja@twardziel.pl czekamy do 3 maja. Potem wybierzemy trzy najciekawsze odpowiedzi i nagrodzimy zestawem dwóch wspominanych książek.

Nagrody ufundował Dom Wydawniczy Rebis.

Nagrodami w konkursie są książki „Odwróceni” Piotra Pytlakowskiego i Artura Kowalewskiego oraz „Pustynia i morze” Michaela Scotta Moore’a.

Książka na podstawie scenariusza serialu TVN!

Odwóceni okładka książki

Ta książka wiedzie czytelnika drogą prowadzącą przez Reguły do Pruszkowa. Na mapie, tam gdzie kończą się Reguły, zaczyna się Pruszków. A w życiu, tam gdzie kończą się reguły, zaczyna się bezprawie.

Książka powstała na motywach scenariusza serialu „Odwróceni”, wyprodukowanego przez TVN. Oparta na faktach opowieść o przenikających się światach gangsterów i policjantów.

Mroczne zaułki, gdzie trwają nieustanne zmagania dobra ze złem. Przyjaźń i zdrada. Lojalność i niewierność. Życie i śmierć. Zasady, których nikt już nie przestrzega.

Prawdziwa historia o walce i przetrwaniu. I o tym, że nadzieja nigdy nie umiera

Pustynia i morze okładka książki

W styczniu 2012 r., ukończywszy właśnie cykl reportaży z hamburskiego procesu piratów somalijskich, Michael Scott Moore udał się do Rogu Afryki, by zebrać materiał do książki o piractwie i możliwościach jego ukrócenia. „Wydawało mi się ważne, by wiedzieć, dlaczego w ogóle istnieją piraci”, napisał.

Dowiedział się szybciej, niżby się spodziewał. Porwany w Somalii tuż przed wyjazdem, poznał od podszewki i podłoże piractwa, i jego okrutną codzienność. W warunkach zdolnych złamać najtwardszy charakter przetrwał 977 dni, nim zebrano okup, jakiego zażądali piraci.

Pustynia i morze to połączenie pamiętnika, reportażu i pracy socjologiczno-historycznej. Pełna czarnego humoru, szczera, napisana z dziennikarskim dystansem i wyczuleniem na szczegóły książka jest jakby skrzyżowaniem Paragrafu 22 z Helikopterem w ogniu. Humanizm, z jakim – mimo traumatycznych przeżyć – Moore opisuje porywaczy, jest odbiciem drobnych uprzejmości, jakich od nich doznawał, i kontrastuje z obojętnością zachodniej biurokracji, która prędzej by wysłała bombowce, niż wypłaciła okup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *