Kosmetyki (nie)tylko dla mężczyzn! Jak dbają o siebie faceci?

Nowoczesny mężczyzna dba o siebie na każdej płaszczyźnie, dlatego jego pielęgnacja nie ogranicza się tylko do golenia. Męskość można podkreślić wieloma kosmetykami. Które z nich powinny znaleźć się nawet na wyposażeniu prawdziwego twardziela?

Męska pielęgnacja różni się od tego, w jaki sposób dbają o siebie kobiety. Głównie dlatego, że skóra mężczyzn jest zdecydowanie grubsza, szybciej się przetłuszcza i… później starzeje. Różnic jest wiele, choćby to, że mężczyźni muszą dodatkowo dbać o zarost.

W ofercie wielu marek dostępne są już specjalne serie kosmetyków, dzięki którym mężczyznom łatwiej zadbać o siebie. Nie wszystkie są jednak potrzebne. Co i dlaczego powinno stanąć na półce z kosmetykami prawdziwego faceta?

Pielęgnacja włosów

Nawet o artystyczny nieład na głowie trzeba odpowiednio zadbać. Mężczyźni również powinni używać produktów do pielęgnacji włosów, zwłaszcza że dużo częściej i szybciej dotyka ich problem łysienia. Zapobiec zakolom można stosując różnego rodzaju kosmetyki, ale najbardziej uniwersalny wydaje się olej do włosów. Nie tylko zapobiega wypadaniu włosów, ale również przyspiesza ich wzrost, zagęszcza i pielęgnuje.

Pielęgnacja zarostu

Olejku można użyć również do pielęgnacji zarostu. Gęsta i długa broda to modny dodatek do stylizacji, ale nie każdego mężczyznę natura obdarzyła gęstym zarostem. Czas wziąć sprawy w swoje ręce i na początek sięgnąć po olej do brody. Kiedy już będzie odpowiednio długa i gęsta, w kolejnym kroku przydadzą się woski, balsamy i pomady, które pomogą w jej stylizacji.

Pielęgnacja twarzy

Mężczyźni powinni zwrócić również baczniejszą uwagę na to, w jaki sposób dbają o swoją cerę. Zadbana broda nie będzie wyglądała dobrze, jeśli tuż obok na policzku zobaczymy łuszczącą się lub zaczerwienioną skórę. Dobry krem do twarzy dla mężczyzn powinien zawierać zestaw składników nawilżających i kojących podrażnienia np. po goleniu. Przyda się również odżywka do rzęs, dzięki której w prosty sposób podkreślimy spojrzenie. Prawdziwy facet stosuje sprytne triki na podkreślenie naturalnej męskości.

Pielęgnacja dłoni

Bardzo ważne dla kobiet jest, czy mężczyzna ma zadbane dłonie. Oczywiście mężczyzna kremujący dłonie tak często, jak kobieta, mógłby wyglądać nieco dziwnie. Dlatego najlepsze rozwiązanie to stosowanie kremu na dłonie wieczorem. Nie musi to być krem przeznaczony typowo dla mężczyzn, choć jego zaletą będzie mniej kobiecy zapach. Nieprzesuszone i gładkie dłonie to najlepsza wizytówka mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *