Kaski motocyklowe

kask

Kask motocyklowy ma za zadanie ochraniać głowę osób, które uprawiają sport, bardzo często ekstremalny. Trudno wyobrazić sobie motocyklistę, który jeździ bez kasku na głowie. Jest on niezbędną częścią jego wyposażenia. Dobry kask motocyklowy powinien być wykonany z dobrego jakościowo materiału i powinien gwarantować bezpieczeństwo podczas jazdy i chronić głowę w razie wypadku.

 

 

 kask

Kask motocyklowy ma za zadanie ochraniać głowę osób, które uprawiają sport, bardzo często ekstremalny. Trudno wyobrazić sobie motocyklistę, który jeździ bez kasku na głowie. Jest on niezbędną częścią jego wyposażenia. Dobry kask motocyklowy powinien być wykonany z dobrego jakościowo materiału i powinien gwarantować bezpieczeństwo podczas jazdy i chronić głowę w razie wypadku.

Godny polecenia jest kask AGV. Najtańszy kupimy już za 189 złotych i jest on dostępny w kilku rozmiarach. Mowa o modelu Kasku MT Venus. Jest to kast, który spełnia normy ECE/ON i posiada certyfikat DOT. Należy on do grupy kasków aerodynamicznych o skorupie w jednym rozmiarze. Zapięcie kasku jest bardzo wygodne, dzięki czemu szybko można go zarówno rozpiąć jak i zapiać. Skorupa wyposażona jest w system Hiabsorbition inner shell. W środku znajduje się dobrej, jakości materiał, a szybka została wykończona poliwęglanem dzięki czemu jest odporna na bardzo duże zadrapania.

Nieco droższą propozycją jaka przygotował dla nas sklep internetowy jest kast MT Thunder Kid, który kosztuje 279 złotych. Jest to wersja dla dzieci. Jest idealny do jazdy w mieście lub do uprawiania turystyki motocyklowej. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych w kolorze białym i czarnym. Szukając kasku, który będzie wyglądał na sportowy warto zwrócić uwagę na Kask MT Revenge Limited Evo XS w cenie 359 złotych. Ten model ma bardzo ciekawy wygląd typowo sportowy. Skorupa zewnętrzna ma dwa rozmiary i ten model kasku można używać zarówno w czasie zimy jak i w lecie. Materiał zewnętrzny jest oddychający dzięki czemu nawet w upały nie będziemy odczuwać gorąca. Szybka jest odporna na wszelkiego rodzaju zadrapania i bardzo łatwo i szybko można ją odpiąć. Nieco droższy jest kask Caberg Breeze. Kosztuje 539 złotych i dostępny jest w ciekawym zielonym kolorze. Przypomina kask wojenny swoją matową barwą. Największą jego zaletą jest szybka, która jest odporna na zarysowania i łatwa w zdejmowaniu. Wnętrze kasku ma wyjmowaną wyściółkę dzięki czemu o wiele łatwiej jest je utrzymać w czystości.

Szukając dobrego kasku w cenie do tysiąca złotych nie można zwrócić uwagi na kast Ceberg XTRACE w pięknym, matowym czarnym kolorze. Kupimy go za 759 złotych. Wykonano go z policarbonu o najwyższej jakości. Kask posiada zapadkowe zapięcie i dostępny jest w dwóch rozmiarach skorupy. Kask daje gwarancję komfortu w czasie jazdy. Blenda przeciwsłoneczna jest przyciemniana dzięki czemu nawet w czasie dużego upału jazda będzie w pełni komfortowa. Kask jest dosyć lekki i waży niecałe półtora kilograma. Nieco droższy będzie Kask Ceberg V2R w cenie 907, 37 złotych. Posiada wielokanałową wentylację, dzięki czemu jest idealny na upały. Godny uwagi jest Kask AGV K-3 SV Solid za 949 złotych. To prawdziwe cudeńko zarówno pod względem wyglądu jak i funkcjonalności. Posiada odpinane wkładki wewnętrzne, dobrej jakości materiał z jakiego go wykonano, a także odporną na parowanie i zarysowania szybę, która jest przeciwsłoneczna.

Dla osób, które zawodowo zajmują się jazdą na motocyklu w sklepie znaleźć można prawdziwe skarby jeśli chodzi o kaski. Godne polecenia są kaski Schubert. Ich cena nie należy do najmniejszych, bo kask kosztuje aż 3299 złotych, ale jego jakość zwraca wydane na niego pieniądze. Każdy motocyklista, który ma sportowe ambicje będzie pod wrażeniem tego kasku. Przy jego produkcji pomagał sam Schumacher. Kask sprawdza się doskonale przy bardzo szybkiej jeździe, dzięki wysuwanemu spoilerowi aerodynamicznemu. Wyeliminowano wszelkie niedogodności, które w jakikolwiek sposób mogłyby rozproszyć kierowcę w czasie jazdy. Kask zabezpiecza przed szumem i drganiami. Dużą jego zaletą jest niewielka waga i wnętrze wykonane z dobrej jakości tkaniny.

Wszystkie z powyżej opisanych modeli kasków można znaleźć na stronach sklepu internetowego Mcs online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *