Jak dbać o brodę i wąsy?

Jak dbać o brodę i wąsy

Moda na brodę i wąsy ciągle nie słabnie! Co prawda taki wizerunek mężczyzny jest popularny od zawsze, ale dopiero niedawno tak naprawdę zaczęto zwracać uwagę na to, czy zarost prezentuje się estetycznie, czy jest niechlujny i zaniedbany. Nie pozwól, aby Twoje wąsy o broda budziły takie wątpliwości i dowiedz się, jak zapewnić im nienaganny wygląd!

Jak dbać o brodę i wąsy

Podstawa – mycie i czesanie

Broda i wąsy są w takim samym stopniu narażone na zanieczyszczenia, jak włosy na głowie. Nie ma więc podstaw do tego, aby traktować je inaczej! Szczególnie, jeśli masz do czynienia z gęstym zarostem – musisz zadbać, aby zawsze był on czysty i świeży. Z powodzeniem do pielęgnacji wąsów i brody możesz stosować ten sam szampon, którym myjesz głowę. Jeśli się jednak okaże, że po umyciu Twoja broda nie układa się tak jak powinna, albo masz wrażenie, że nie jest umyta dokładnie, sięgnij po profesjonalne szampony do brody zawierające jedynie naturalne składniki – różnicę poczujesz od razu.

Jak dbać o brodę i wąsy

Czy trzeba natomiast czesać wąsy i brodę? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim odpowiednie rozczesanie zarostu zapewni mu estetyczny wygląd i pozwoli go łatwiej układać. Dodatkowo szczotkowanie umożliwi pozbywanie się martwego naskórka oraz przyspieszy produkcję sebum. Ponadto skóra pod brodą zostanie odpowiednio ukrwiona, a to z kolei przełoży się na szybszy wzrost brody – same plusy!

Podcinanie brody i wąsów

To zadanie będzie bardziej wymagające – przede wszystkim w przypadku zarostu istotny jest każdy milimetr, dlatego należy wyposażyć się w precyzyjne akcesoria. Niezbędny tutaj okaże się dobry trymer do brody i porządne nożyczki. Samodzielne skracanie zarostu początkowo będzie trudne, ale wraz z biegiem czasu zyskasz odpowiednie doświadczenie i będziesz mógł skrócić wąsy i brodę dokładnie tak, jak chcesz. Jeśli jednak masz obawy co do swoich umiejętności w tym zakresie, skorzystaj z pomocy barbera. Dokładnie obserwuj, co robi, a może już po kilku wizytach nabierzesz odwagi do samodzielnych zabiegów.

Nawilżanie i modelowanie

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy w kosmetyczce mężczyzny znajdowała się jedynie pasta do zębów i mydło. Jeśli zależy Ci na pięknym wyglądzie brody i wąsów, powinieneś kupić odpowiednie kosmetyki do ich pielęgnacji. Olejek do brody zapewni włosom idealnie nawilżenie, a co za tym idzie, zarost będzie miękki i przyjemny w dotyku. Będzie to miało ogromne znaczenie dla Ciebie i Twojej drugiej połówki.

Jak dbać o brodę i wąsy

Drugim kosmetykiem, który powinien się znaleźć w Twojej łazience, jest balsam do brody. Będzie ogromnie pomocny przy modelowaniu i układaniu brody i wąsów. Już nie będziesz musiał przejmować się sterczącymi kosmykami, a włosy nie będą przeszkadzały Ci przy jedzeniu i mówieniu. Dodatkowo przy układaniu brody pomocna będzie także suszarka i szczotka.

Jeśli mimo to Twoja broda dalej wygląda nie tak, jakbyś chciał, możesz sięgnąć po odżywkę, która dostarczy zarostowi niezbędnych witamin i składników odżywczych. Pamiętaj też, że stan Twoich włosów jest odzwierciedleniem kondycji organizmu – zadbaj zatem o odpowiednie odżywianie i suplementowanie również od wewnątrz.

1 Comment

  1. Cześć, bardzo fajny artykuł, dzięki za rady. Mam jednak takie pytanie, bo właściwie nigdy nie miałem brody, a zapuszczam od niedawna w celu zmiany imejdżu 🙂 chodzi o zakup trymera męskiego. Czy masz aktualni jakiś model? Może znasz takie godne polecenia, np. do 3-4 stów? Na razie edukuje się rankingami, które wyglądają na aktualne, np. tyym – https://www.prorankingi.pl/rankingi/higiena-i-pielegnacja/trymery-do-brody/ – co sądzisz o Philipsach z wieloma nakładkami, które tam zostały wyróżnione? A może lepiej wziąć brauna? Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *