Husqvarna 401 Vitpilen (White Arrow)

husqvarna vitpilen 401 1

Dużo pisze się o koncepcyjnych autach, o motocyklach już mniej. Czas nadrobić zaległości tym bardziej, że Husqvarna 401 Vitpilen (White Arrow) jest do tego idealnym pretekstem.

husqvarna vitpilen 401 1

Dużo pisze się o koncepcyjnych autach, o motocyklach już mniej. Czas nadrobić zaległości tym bardziej, że Husqvarna 401 Vitpilen (White Arrow) jest do tego idealnym pretekstem.

 

Producenci motocykli zaczęli doceniać swoich klientów i już na etapie projektowania brać pod uwagę ich zdanie. Słusznie, bo to przecież od nich zależeć będzie czy nowy model wyjedzie na drogi i stanie się hitem czy raczej będzie się kurzył w salonie bez perspektyw na dłuższy wyjazd. Husqvarna 401 White Arrow Cafe Racer jest tego doskonałym przykładem.

husqvarna svartpilen 09

401 Vitpilen White Arrow to jeden z dwóch konceptów Husqvarny, powstałych w kooperacji z austriackimi specjalistami od designu z Kiksa. Widać w nim wyraźną inspirację niepokornymi latami 60 i 70-tymi, czyli czasem świetności szwedzkiej marki. To także hołd dla popularnego stylu Cafe Racer.

husqvarna svartpilen 17

Z silnikiem 400cc od Husky i chłodzeniem cieczą motocykl osiąga 45 KM i waży 135 kg. Najciekawszy jest jednak wygląd szwedzkiej maszyny, utrzymany w stylistyce urban enrudo.

husqvarna svartpilen 17

Podobnie wygląda drugi koncepcyjny motocykl Husqvarna 401 SVARTPILEN Black Arrow. Napędza go ta sama jednostka co Białą Strzałę.

Oba motocykle zbierają na tym etapie pozytywne oceny. Szanse na seryjną produkcję są i tego się trzymajmy.

husqvarna vitpilen 401 4

husqvarna vitpilen 401 5

husqvarna vitpilen 401 11

husqvarna vitpilen 401 13

husqvarna vitpilen 401 14

husqvarna vitpilen 401 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *