Działanie afrodyzjaków: mit czy prawda?

Od dawien dawna poszukiwano sposobu na wzmocnienie męskiej potencji. Uwagę zwracano na niektóre zioła. I współcześnie, właśnie w naturze poszukuje się środków urozmaicających i poprawiających jakość życia seksualnego

Od dawien dawna poszukiwano sposobu na wzmocnienie męskiej potencji. Uwagę zwracano na niektóre zioła. I współcześnie, właśnie w naturze poszukuje się środków urozmaicających i poprawiających jakość życia seksualnego

O działaniu afrodyzjaków można, by wiele opowiadać. Niektórych działanie jest tak mityczne i znikome, że prawdopodobnie opiera się tylko na wierze i znanym efekcie placebo. Inne – faktycznie mają realny, udowodniony korzystny wpływ na jakość życia seksualnego. Przyjrzyjmy się niektórym, popularnym afrodyzjakom.

Żeń-szeń – panaceum na męskie problemy

Korzeń żeń-szenia to niewątpliwe panaceum. Pobudza sprawność umysłową, podnosi możliwości fizyczne. Poprawia również jakość życia seksualnego. U mężczyzn, którzy stosowali żeń-szeń zaobserwowano wzrost ochoty na seks, dłuższy czas trwania erekcji, zwiększenie sztywności penisa, a w efekcie znaczny wzrost satysfakcji ze stosunku.

Moc buzdyganka

Jak donosi fachowe piśmiennictwo, buzdyganek ziemny korzystnie wpływa na proces spermatogenezy, czyli tworzenia plemników, jak również zwiększa ich żywotność. Ponadto poprawia erekcję, prawdopodobnie zwiększając uwalnianie bardzo ważnego dla wzwodu: tlenku azotu, dzięki któremu możliwy jest rozkurcz mięśni gładkich penisa i w efekcie napełnienie go krwią (co warunkuje erekcję). Buzdyganek wpływa zatem zarówno na poprawę płodności, jak i na potencję.

Tajemnicza Maca

Maca zwiększa potencję i ułatwia erekcję. Ponadto, korzystnie wpływa na męską płodność dostarczając mikroelementu – cynku, dzięki któremu poprawia się ilość i jakość nasienia.

Podnosząca libido Muira – puama

Muira-puama zwana jest też drzewem potencji. Niebezpodstawnie. Jak wskazują niektóre publikacje – wyciągi z tej rośliny podnoszą libido i korzystnie wpływają na erekcję.

Pełna kofeiny guarana

Otrzymywana z ciernioplątu guarana, może zawierać aż do 6 % kofeiny. W efekcie działa na organizm pobudzająco, likwiduje objawy zmęczenia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Gurana pomoże pobudzić seksualnie mężczyzn przemęczonych, których niemoc spowodowana jest wyczerpaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *