Ćwiczenia z hantlami

pakowaniehatle
Ćwiczenia te możemy wykonywać nawet w trakcie oglądania telewizji. Dzięki nim wzmacniamy mięśnie ramion. Wystarczy usiąść na krześle z wyprostowanymi plecami, wziąć do rąk hantle i zacząć ćwiczyć

pakowaniehatle

Ćwiczenia te możemy wykonywać nawet w trakcie oglądania telewizji. Dzięki nim wzmacniamy mięśnie ramion. Wystarczy usiąść na krześle z wyprostowanymi plecami, wziąć do rąk hantle i zacząć ćwiczyć

Ćwiczenie wzmacnia górne mięśnie ramienia. Siadamy i opieramy się na krześle. Stopy powinny być płasko na ziemi, odległość między stopami powinna być taka, jak między barkami. Trzymaj ciężar w ręce i opuść ją na dół, drugą usztywniaj ciało. Unieś teraz rękę z ciężarem do klatki piersiowej zginając łokieć tak, aby dotarła do celu w ciągu trzech sekund. Trzymaj tą pozycje przez 1 sekundę, a następnie opuść rękę z powrotem tak, by w ciągu trzech sekund powróciła do poprzedniej pozycji. Przerwa. Powtarzaj ćwiczenie od 8 do 15 razy. Odpocznij i powtórz ćwiczenie z drugą ręką.

biceps

Wzmocnienie mięśni tylnich górnego ramienia. Usiądź na krześle i oprzyj się. Twoje stopy powinny stać płasko na ziemi, przestrzeń miedzy stopami powinna być taka, jak między barkami. Trzymaj ciężarek w lewej ręce i podnieś całe ramię do góry. Dłoń skieruj w górę i utrzymuj ją w tej pozycji.

Wspieraj lewe ramię i trzymaj poniżej łokcia prawą ręką. Powoli zginaj lewe ramię tak, żeby ciężar lewej ręki opierał się z tyłu lewego ramienia. Trzymaj pozycję przez 1 sekundę, następnie wyprostuj rękę tak, aby w ciągu trzech sekund wróciła do pierwotnej pozycji. Wspieraj przez cały czas lewe ramię prawą ręką. Przerwa i powtórka 8-15 razy. Zmień pozycję i powtórz 8-15 razy z prawym ramieniem. Odpoczynek i następna seria 8-15 razy z każdą ręką.

triceps

Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie ramion. Siadamy na krześle tak, by plecy były wyprostowane, a rozstawione stopy przylegały do posadzki – odległość między stopami powinna być taka, jak między barkami. Ręce mamy wyprostowane i opuszczone na dół. Teraz odchylamy ręce na boki tak, by po upływie trzech sekund były równoległe do ziemi. Utrzymujemy tę pozycję przez jedną sekundę, a następnie zniżamy ręce tak, by po upływie trzech sekund znalazły się w swoim poprzednim położeniu. Pauza. Powtórzyć od 8 do 15 razy. Odpoczynek. Robimy następną serię od 8 do 15 razy.

Skrócony opis:

  • Siadamy na krześle.
  • Stopy płasko na posadzce.
  • Ręce wyprostowane i opuszczone na dół.
  • Odchylamy ręce na boki do poziomu ramion.
  • Trzymamy pozycję.
  • Powoli zniżamy ręce z powrotem.

armraise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *