Blokady do motocykla, czyli sposób na zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą

Kradzieże motocykli zdarzają się dosyć często i wzbudzają sporo emocji. Skradzione maszyny rzadko wracają do swoich właścicieli, dlatego najlepiej dmuchać na zimne i zastosować właściwe środki zapobiegawcze. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych rozwiązań.

Sposoby na zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie jednośladu przed złodziejami. Niektórzy właściciele motocykli decydują się na instalację systemu namierzania GPS, dzięki czemu odnalezienie skradzionej maszyny nie powinno sprawić większej trudności. Tańszym rozwiązaniem jest wykorzystanie prostego urządzenia z kartą SIM bądź lokalizatorem pasywnym. Można również zamontować alarm lub układ odcinający zapłon.

Istnieją jednak mniej kosztowne, a zarazem łatwiejsze metody. Często wystarcza po prostu zaparkowanie motocykla w bezpiecznym miejscu. Unikaj bocznych, rzadko uczęszczanych uliczek, słabo oświetlonych i niestrzeżonych parkingów. Stała obecność przechodniów oraz monitoring skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei.

Warto parkować w miejscach trudno dostępnych dla samochodów dostawczych. Dlaczego? Motocykl – nawet dobrze zabezpieczony – wystarczy spakować do samochodu i wywieźć.

Warto również zakupić specjalny pokrowiec na motocykl. Nie kosztuje dużo, a przy tym jest bardzo użyteczny – chroni nie tylko przed deszczem i wiatrem. Maskuje kształty motocykla, więc złodziej nie wie, na jakie trafi zabezpieczenia. W takiej sytuacji często rezygnuje z próby kradzieży.

Zabezpieczenia antykradzieżowe do motocykli – blokada na tarczę hamulcową

Obecnie w sklepach z akcesoriami dla motocyklistów znajdziesz najróżniejsze rozwiązania antykradzieżowe. Producenci stale udoskonalają sprzęty, a co za tym idzie podnoszą ich skuteczność. Wybór jest naprawdę szeroki – od kłódek i łańcuchów, poprzez blokady tarczy hamulcowej, aż po alarmy i systemy namierzania wykorzystujące GPS.

Dużą popularnością cieszy się wykorzystanie blokady tarczy hamulcowej, która ogranicza możliwość przesunięcia motocykla. Posiada gruby i wytrzymały trzpień, a jego przecięcie jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu specjalistycznych elektronarzędzi. To niewątpliwie wydłuża próbę kradzieży oraz zwraca uwagę przechodniów. Taką blokadę można zamontować do przedniej lub tylnej tarczy hamulcowej, lecz najlepiej założyć ją na oba koła.

Blokada motocyklowa tarczy hamulcowej nie zabezpieczy jednak przed podniesieniem maszyny i spakowaniem jej do podstawionego samochodu dostawczego. Możesz zwiększyć ochronę swojej maszyny poprzez zakup blokady ze wbudowanym alarmem. Tego typu rozwiązania proponuje m.in. znany i ceniony amerykański producent – Kryptonite. O innych zabezpieczeniach motocykla przed kradzieżą przeczytasz na stronie Dobrych Sklepów Motocyklowych: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/zabezpieczenie-motocykla-przed-kradzieza-jak-pokonac-zlodzieja.

Jakie zabezpieczenie do motocykla będzie najlepsze?

Jak wzmocnić zabezpieczenie swojego motocykla i skutecznie utrudnić kradzież? Poza blokadą tarczy hamulcowej warto zastosować również inne zabezpieczenia. Przykładowo możesz wykorzystać zapięcie łańcuchowe, czyli łańcuch (ewentualnie linkę) na zamek lub kłódkę.

Jest to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczenia motoru, sprawdzająca się również jako zabezpieczenie kasku. Pamiętaj, aby zawsze wybierać jak najgrubszy łańcuch, gdyż taki najtrudniej przeciąć.

Kolejną możliwością jest wykorzystanie zapięcia antykradzieżowego typu U-lock. Przy jego pomocy możesz przypiąć koło motoru do innego stałego elementu. U-lock jest doskonałą alternatywą dla zbyt ciężkich lub niewystarczająco wytrzymałych zapięć łańcuchowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *