Jaki tatuaż dla meżczyzn?

wytatuowane dłonie

Tatuaże są bardzo modne u Polaków. Jak pokazują badania około 8% ma przynajmniej jeden tatuaż. Choć większość i tak stanowią mężczyźni. W tych samych badaniach można jeszcze przeczytać, że panowie wolą większe tatuaże, z kolei panie stawiają na symbolikę i minimalizm. My jednak w dzisiejszym poradniku poruszmy temat najlepszych wzroó tatuaży. Czy lepiej wybrać blackwork, czy tatuaż plemienny? Oto jest pytanie.

wytatuowane dłonie

Blackwork – surowość, styl i design

Mężczyźni chcą być postrzegani jako samce alfa, zatem szukają tatuaży, które ową męskość będą wyrażały. Trudno wyobrazić sobie panów tatuujących ptaszka Tweety, choć pewnie jacyś miłośnicy tej kreskówki się znajdą. Jednak to, co jest pewne, to fakt, że są w mniejszości. Zdecydowanie bardziej modne są tatuaże blackwork. Jak sama nazwa wskazuje są to tatuaże czarne. W tym przypadku motywy mogą być naprawdę różne, jednak to co jest pewne to, że tatuaże są w pełni czarne bez dodatku kolorowych linii, czy nawet cieniowania. Warto jeszcze zwrócić uwagę na widoczne mocne kontrasty, a także plamy nasycone czernią. Ponadto dla tego stylu charakterystyczne są zarówno grube jak i cienkie linie, czy kropki.

Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia

Wbrew pozorom tatuaże blackwork są bardzo ciekawe i w żadnym przypadku nie można ich nazwać nudnymi. Otóż przyciągają uwagę swoją linearną formą. W tym przypadku można pozwolić sobie na bardzo wiele, świetnie prezentują się tatuaże, gdzie dominuje geometryzm, czy nawet abstrakcyjna forma. Takie tatuaże obłędnie się prezentują zarówno na rękach, nogach, czy nawet plecach. Oczywiście należy pamiętać, aby wybrać się do renomowanego salonu tatuażu, takiego jak Sky Tattoo.

Tatuaże tribal

Tatuaże tribal, czyli tatuaże plemienne jak sama nazwa wskazuje wykonywane były wśród członków plemion. Jego tradycje sięgają już tysięcy lat. Oczywiście należy wiedzieć, że w plemionach nie każdy mógł się tatuować, ogólnie zasada dotyczyło tylko i wyłącznie osobników o odpowiednim statusie, a także wojowników i jedno, co jest pewne to fakt, że na owy tatuaż należało sobie zasłużyć, a nie tylko wybrać się do „studia tatuażu”. Obecnie owej męskości już nie trzeba udowadniać i każdy facet może zwyczajnie zdecydować się na taką dziarę, tym bardziej, że tatuaże plemienne prezentują się wprost obłędnie. Również te dziary charakteryzują się grubą mocną linią, małym cieniowaniem i naciskiem na detale. Tutaj można zdecydować się zarówno na tatuaże kolorowe, jak i czarne. Ważne, aby były dobrze wykonane. Otóż taki styl tatuowania obecnie jest bardzo modny, jednak można zauważyć, że nie ważna jest treść, lecz forma. Wcześniej takie tatuaże miały wartość symboliczną, a teraz nie trzeba być malezyjskim wojownikiem, by posiadać jego znak. Zatem odnoszą się tylko do estetyki i tatuowane są zazwyczaj w miejscach, które mają ukazać pięknie umięśnione ciało. Najczęściej tatuuje się je głównie na klatce piersiowej, ramionach, nogach i plecach.

Współczesne tatuaże tribal

Współczesne tatuaże plemienne cieszą się także dużą popularnością wśród celebrytów, czy też sportowców. Przykładem może być Mike Tyson ze słynnym tatuażem na twarzy. Jego wzór, co trzeba powiedzieć, stał się naprawdę modny. Obecnie można zauważyć, że najpopularniejsze są motywy ludu Borneo, gdzie można zauważyć odniesienie do natury i abstrakcji. Również motywy hawajskie zasługują na uwagę, gdzie najpopularniejszy jest motyw gekona, który symbolizuje nadprzyrodzoną moc. Często także tatuaże są impresją prawdziwych tatuaży plemiennych. Warto jednak pamiętać, aby decydując się na tatuaż tribal zwrócić uwagę na jego znaczenie, które może odnosić się zarówno do religii, jak i symboliki.

Tatuaże są modne i nic nie wskazuje na to, aby ta moda miała przeminąć. Jednak decyzji o tatuażu nie należy podejmować pod wpływem impulsu, lecz dokładnie ją przemyśleć i koniecznie udać się do dobrego studia tatuażu. Jeżeli szukacie mocnych, wyróżniających się tatuaży, które podkreślą waszą siłę to zarówno tatuaże plemienne, jak i blackwork są dla was doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *