7 opłacalnych zawodów których nauczysz się dzięki e-learningowi

e-learning

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymaga elastycznego podejścia do aktywności zawodowej. Warto wykazać się kreatywnością, szczególnie, jeśli nie do końca jesteśmy zadowoleni z obecnego zajęcia i widzimy się w zupełnie innej roli. Zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych kiedyś nie było tak proste jak teraz.

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymaga elastycznego podejścia do aktywności zawodowej. Warto wykazać się kreatywnością, szczególnie, jeśli nie do końca jesteśmy zadowoleni z obecnego zajęcia i widzimy się w zupełnie innej roli. Zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych kiedyś nie było tak proste jak teraz.

e-learning

Jedno pozostaje bez zmian – motywacja. Wystarczy odrobina wysiłku, żeby zacząć realizować nowe pomysły. Argument braku czasu, który często eksploatujemy, dziś nie do końca się sprawdza. W sukurs planom zawodowym i co za tym idzie edukacyjnym, przychodzą nowoczesne technologie, w tym przede wszystkim Internet, dający szansę zdobycia nowych kwalifikacji bez konieczności wychodzenia z domu.

W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe, oferowane jako jedna z form kształcenia m.in. przez szkoły policealne. KKZ bazują w znacznej mierze na e-learningu czyli nauczaniu zdalnym.

Zazwyczaj część teoretyczna kursów udostępniana jest w ramach nowoczesnych platform e-learningowych. Pozwala to opanować materiał w dogodnym miejscu i czasie. W formule stacjonarnej realizowana jest jedynie część praktyczna kursów. W ofercie różnych instytucji edukacyjnych znajdziemy również kursy e-learningowe realizowane w stu procentach zdalnie.

Niektóre zawody są w sposób szczególny „dopasowane” do e-learningu. Można tu wymienić przede wszystkim profesje kreatywne (grafika komputerowa, redakcja, copywriting i reklama) ale również rachunkowość, księgowość i inne, których z powodzeniem można się nauczyć samodzielnie, za pomocą internetowych platform edukacyjnych.

E-learningowy cykl nauczania może obejmować całe kursy, ale także poszczególne bloki tematyczne i moduły. Dzięki temu proces kształcenia staje się bardziej elastyczny i dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy.

 

Katalog e-learningowych kursów zawodowych

technik organizacji reklamy

Kursy adresowane do osób kreatywnych, uczą m.in.: tworzenia przekazów reklamowych, opracowywania scenariuszy reklam na potrzeby różnych mediów, obsługi programów graficznych, tworzenia ofert handlowych, pozyskiwania klientów, technik public relations i innych umiejętności niezbędnych do pracy w agencjach reklamowych, agencjach public relations czy w działalności na własny rachunek.

 

grafik

Uczestnik kursu pozna techniki tworzenia projektów graficznych (materiałów tradycyjnych – drukowanych, jak i cyfrowych). Będzie umiał wykonać profesjonalny skład tekstu, zapozna się też z procesami DTP i nowoczesnymi technologiami poligraficznymi i komputerowymi.

 

technik rachunkowości

Propozycja dla osób, które są za pan brat z liczbami. Nie przerażają cię różnego rodzaju zestawienia i formalności związane z finansami? Ten zawód jest właśnie dla ciebie. Kursy zapewniają profesjonalne przygotowanie do pracy w działach finansowo-księgowych firm. Uczestnicy poznają narzędzia rachunkowości i kontroli dokumentów księgowych, nauczą się jak sporządzać różnego rodzaju sprawozdania finansowe, zapoznają się też z zasadami przechowywania dokumentacji księgowej.

 

handlowiec

Handel wciąż generuje najwięcej miejsc pracy – warto poznać skuteczne techniki sprzedaży, które pomogą w osiągnięciu sukcesu na konkurencyjnym rynku. Kursy zapewniają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu obsługi klienta, negocjacji, zwiększania efektywności w działalności handlowej. Warto zdecydować się na kurs technik efektywnej sprzedaży również wtedy, gdy planujemy założenie własnej działalności gospodarczej.

 

technik logistyk

Kursy adresowane do osób zainteresowanych karierą w logistyce, która obecnie przeżywa rozkwit. Absolwent kursu będzie umiał m.in.: przygotować kolejne etapy całej operacji logistycznej w firmie, sporządzać profesjonalną dokumentację, zawierać umowy, tworzyć plany dostaw, przygotowywać od strony formalnej procesy magazynowania towarów i sprzedaży usług logistycznych.

 

obsługa ruchu turystycznego

E-learningowe kursy zawodowe to również ciekawa propozycja dla osób, które chcą połączyć pasję z pracą i pracować w branży turystycznej. Dzięki możliwości zdobycia odpowiednich kwalifikacji będą mogły podjąć pracę w biurach podróży, agencjach turystycznych i w hotelach. W modułach kursów znajdziemy m.in. zagadnienia związane z: organizacją pracy biura podróży, programami imprez turystycznych, ofertami turystycznymi, hotelarstwem czy informację turystyczną.

 

technik architektury krajobrazu

Projektowanie przestrzeni to twoja pasja? Masz też zamiłowanie do architektury i roślin? Idealne połączenie odnajdziesz zdobywając kwalifikacje technika architektury krajobrazu. Kurs przygotowuje do profesjonalnego projektowania i organizacji różnych przestrzeni – od prywatnych po publiczne i przemysłowe. Nauczysz się jak tworzyć projekty, ale również obiekty małej architektury, nie mniej istotne jest też zapoznanie się z tajnikami konserwacji.

E-learning rozwija się coraz dynamiczniej, można się spodziewać, że w kolejnych latach coraz więcej programów edukacyjno-zawodowych będzie realizowanych w tej nowoczesnej i efektywnej formule.

Autor: Małgorzata Słoma
Źródło: Teb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *