6 sposobów na zabicie brody. Też popełniasz te błędy?

broda - błędy

Broda jaka jest każdy widzi, ale mało kto wie ile uwagi wymaga. Prawidłowe dbanie o owłosienie na twarzy wymaga wiedzy i umiejętności. Trzeba też wiedzieć jakich błędów nie popełniać. A tych czeka na brodacza na prawdę sporo. Sprawdź jakich pułapek unikać.

1. Mycie brody szamponem do włosów

Włosy na głowie i brodzie mocno się różnią. Różni się też skóra, dlatego do brody dużo lepiej od zwykłego szamponu sprawdzą się specjalnie przygotowane do tego kosmetyki. Myślisz, że to marketingowy bełkot? Jeśli do tej pory myłeś brodę zwykłym szamponem, spróbuj dedykowanych – będziesz w szoku.

2. Nie używanie olejku do brody

Broda potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Olejki lub balsamy (do dłuższej brody) nie tylko nawilżają, ale też odżywiają włosy i skórę twarzy. Co ważne blokują naturalną zdolność włosów do pochłaniania zapachów. Nie chcesz chyba, żeby twoja broda pachniała porannym śniadaniem.

3. Suszenie gorącą suszarką

Wysuszenie krótkiej brody to pestka. Problem pojawia się gdy włosy mają już kilka ładnych centymetrów. Aby przyspieszyć suszenie wielu brodaczy korzysta z suszarki z gorącym nawiewem. Błąd. Aby nie poniszczyć włosów użyj chłodnego strumienia powietrza i oddal suszarkę od brody. Najlepiej jednak unikaj jej jeśli możesz.

4. Odruchowe wyrywanie włosów

Część brodaczy  ma tendencje do pociągania się za brodę i wyrywania pojedynczych włosków. To bardzo destrukcyjny odruch. W ten sposób powstaje nieestetyczna luka. Gdy odruch jest częsty w brodzie może pojawić się łysa polana, a tego chyba żaden brodacz by nie chciał.

5. Nie przycinanie brody

Długa broda jest spoko, pod warunkiem, że się o nią dba. Puszczenie włosów luzem i wygląd aborygena po burzy? Tylko dla odważnych. Przycięta nawet o kilka milimetrów broda wygląda świeżej i schludniej.

6. Przycinanie zbyt blisko brody

Linia brody powinna biec poniżej brody. Tak, wiem są tacy którzy golą podgardle na zero, ale taka broda wygląda nienaturalnie. Jeśli masz problem z ustaleniem wysokości linii brody warto udać się do barbera, który doradzi i na pewno sporo podpowie w kwestii pielęgnacji brody.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *