TOP 5 – fabuły horrorów, które wydarzyły się na prawdę

psychoza hitchcock

Większość filmowych horrorów powstało w głowach scenarzystów. Niektóre jednak bazują na historiach, które wydarzyły się naprawdę, dlatego są tym bardziej straszne. Zobacz pięć horrorów opartych na faktach.

Większość filmowych horrorów powstało w głowach scenarzystów. Niektóre jednak bazują na historiach, które wydarzyły się naprawdę, dlatego są tym bardziej straszne. Zobacz pięć horrorów opartych na faktach.

Oglądając kultowe horrory zastanawiacie się czasem co by było gdyby ich historie wydarzyły się w realnym świecie? Bywa, że życie pisze bardziej przerażające scenariusze niż najlepsi hollywoodzcy scenarzyści.

1) Psychoza

Miłośnicy klasycznych horrorów z pewnością pamiętają historię Marion Crane i Normana Batesa. Mało kto wie jednak, że powstać psychopatycznego Normana oparta jest na głośnej w tych czasach sprawie Eda Geina z Wisconsin, aresztowanego w 1957 roku za dwa bestialskie morderstwa. Pierwowzór bohatera horroru zrobił sobie ze skóry ofiar skarpetki i kostium kobiety. Zmarł w 1984 roku w szpitalu psychiatrycznym.

2) Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974)

Chorego psychicznie kanibala z „Teksańskiej masakry” ciężko zapomnieć. Jego pierwowzór w rzeczywistości jest już nam dobrze znany. To Ed Gein, który zainspirował także twórców „Milczenia owiec”. Kto by pomyślał, że jeden morderca będzie miał aż tak duży wpływ na kino…

http://www.youtube.com/watch?v=Vs3981DoINw

3) Amityville

Film oparty jest na książce autorstwa George’a i Kathy Lutz, którzy opisali swoje życie w nawiedzonym domu. Małżeństwo wytrzymało w nim zaledwie cztery tygodnie. Wiele osób zarzucało autorom, że cała sytuacja była wyreżyserowana „pod publiczkę”. Biorąc pod uwagę fakt, że w ich domu naprawdę popełniono masowe morderstwo, kto wie, może to jednak więcej niż fikcja…

4) Wąż i tęcza

Ukłon w stronę fanów „Żywych trupów”. Horror bazuje na książce napisanej przez naukowca Canadiana Wade Davisa, w której ujawnia on praktykę „zombifikacji” na Haiti. Proces wymagał zastosowanie toksycznych substancji, wprowadzających ofiary w stan przypominający śmierć, a władzę nad poczynaniami zombie miał tylko mistrz ceremonii.

5) Wzgórza mają oczy

Horror powstał na bazie 15-wiecznej, szkockiej legendy, której bohaterem był Alexander „Sawney” Bean – ociec i głowa rodziny kanibali. 40-osobowy klan mieszkał w jaskiniach, a jego ofiarą padło w ciągu 25 lat ponad tysiąc osób. Wszystkie zostały zjedzone…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *