TOP 10 – Czy wiesz, że cenzura zakazała TE filmy?

filmy zakazane przez cenzurę
Oglądając te filmy twoja psychika mogła rozpaść się w drobny mak, a umysł opanować żądza seksu i przemocy. Przynajmniej według cenzorów, którzy zdecydowali się zakazać wyświetlania filmów lub zmusili twórców do wycięcia kontrowersyjnych scen

Oglądając te zakazane filmy twoja psychika mogła rozpaść się w drobny mak, a umysł opanować żądza seksu i przemocy. Przynajmniej według cenzorów, którzy zdecydowali się zakazać wyświetlania filmów lub zmusili twórców do wycięcia kontrowersyjnych scen.

Dziękujmy cenzorom, że utrzymali nas przy zdrowych zmysłach. Nie uwierzysz jakie filmy dopadła machina cenzury…

Zakazane filmy. Tych tytułów nie spodziewasz się znaleźć na liście…

10) Mickey (1992)

Socjopatyczny 9-latek morduje rodziców zastępczych już w pierwszej scenie po to, by chwilę później wylądować w nowej rodzinie. Jego mordercze intencje są aż nadto widoczne w dalszej części filmu, ale ze względu na jego wiek zbrodnia uchodzi mu płazem.

Dlaczego zakazano?

Obraz młodego mordercy uznano za nieodpowiedni i potencjalnie niebezpieczny przez sprawę dwulatka zamordowanego w Wielkiej Brytanii w 1993 roku. Bulger Jamie po okropnych torturach zginał z rąk dwóch 10-letnich chłopców. Jego oprawcy, czyli Robert Thompson i Jon Venables zostali najmłodszymi skazanymi mordercami w historii współczesnej Europy. W wieku 18-lat wyszli na wolność. W 1993 roku ich sprawa wywołała ogromną burzę medialną i dyskusję na temat karania nieletnich. Jej ofiarą padł naprawdę ciekawy film.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *