Łódź Tatto Days już za nami! Dziargało się aż miło.

W weekend 2-3 listopada w hali Expo-Łódź odbyły się Łódź Tattoo Days 2019. TattooDays.pl to cykl największych festiwali tatuażu i rozrywki w Polsce. Wydarzenie łączy konwent tatuaży z imprezą muzyczną, motoryzacyjną, rozrywkową i gastronomiczną. Edycja w Łodzi odbyła się już po raz dwunasty.

W wydarzeniu wzięło udział 327 światowej klasy artystów tatuażu zarówno z Polski, jak i zagranicy. Na dwa dni trwania imprezy hala Expo-Łódź stała się największym salonem tatuażu w Polsce. Podczas wydarzenia uczestnicy tatuowali się, spotykali z artystami, a także brali udział w licznych seminariach umożliwiających poznanie procesu zdobienia ciała tuszem.

Przez dwa dni imprezy trwał również konkurs na najlepszy tatuaż, który można było zgłaszać w aż 12 kategoriach. Według danych organizatorów przez cały weekend imprezę odwiedziło ponad 7 tysięcy osób.

„Tatuaż zmył z siebie piętno różnych subkultur oraz grup społecznych i kilka lat temu nabrał wymiaru sztuki. Ludzie zaś stali się podróżującym płótnem i dzięki temu w różnych zakątkach świata możemy podziwiać prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, tak jak to ma miejsce na naszych imprezach w Łodzi oraz innych miastach Polski” – tłumaczy Marcin Prus z TattooDays.pl.

Łódź Tattoo Days to jednak nie tylko wydarzenie branży tatuatorskej. Konwent oferuje również wyjątkowe atrakcje muzyczne i rozrywkowe, takie jak występy na żywo, pokazy sceniczne czy wystawy artystyczne. Pierwszego dnia na scenie głównej festiwalu zaprezentowali się m.in. Ekipa Śląski Styl w dynamicznym pokazie breakdance, Nikita Klosewood i jej zjawiskowy taniec na łańcuchach oraz ognisty show dziewczyn z brytyjskiej grupy The Fuel Girls.

Drugi dzień imprezy oferował takie atrakcje jak m.in. Kula Śmierci – najbardziej ekstremalna rewia motocyklowa w Europie, krwisty Fetish Show Nikity Klosewood czy pokaz iluzji i magii Marcina Muszyńskiego.

Atrakcjami trwającymi przez cały czas trwania imprezy były warsztaty tatuowania na skórce banana Banana-Ink, malowanie ciała Brzezowski Bodypaintng Show, wystawa customowych samochodów, prezentacja Recydywisty – pierwszego na świecie wytatuowanego motocykla, zlot food trucków oraz targi Street Wear.

Kolejna edycja imprezy z cyklu Tattoo Days odbędzie się w Warszawie w dniach 29.02-01.03.2020.

——-

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *