Jaką odzież wybrać na wyprawę survivalową

odziez survivalowa

W Polsce znajdziemy wiele ciekawych miejsc na wyprawę survivalową, co bardzo nas wszystkich cieszy. Oznacza to bowiem, że są jeszcze w naszym kraju miejsca, gdzie można być sam na sam z piękną przyrodą i sprawdzić swoje możliwości.

W Polsce znajdziemy wiele ciekawych miejsc na wyprawę survivalową, co bardzo nas wszystkich cieszy. Oznacza to bowiem, że są jeszcze w naszym kraju miejsca, gdzie można być sam na sam z piękną przyrodą i sprawdzić swoje możliwości.

odziez survivalowa

 

Jednym z podstawowych elementów takich wypraw oprócz sprzętu jest z pewnością odzież.

Odzież na wyprawę survivalową zależy od kilku czynników, przede wszystkim od pory roku, pogody, charakteru wyprawy. Latem przy temperaturze 30 i więcej stopni nie ubierzemy przecież ciężkiego umundurowania czy z kolei zimą krótkich spodenek. Zdrowy rozsądek to podstawa.

Warto zadbać nie tylko o bezpieczeństwo organizmu, ale i o wygodę. Obie rzeczy zapewnia noszenie bielizny termoaktywnej, która za pomocą specjalnych dzianin syntetycznych sprawnie odprowadza pot i parę wodną. Dzięki temu skóra pozostaje sucha, nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Niektóre produkty termoaktywne zapewniają też ochronę antybakteryjną. Warto pamiętać o tym, że podczas wyprawy należy mieć zapasowe bokserki, podkoszulki czy skarpetki i zmieniać je w razie potrzeby. Brak higieny w tym względzie może spowodować konsekwencje zdrowotne. 

Pytanie, czy w letnie miesiące ubierać krótkie spodnie nurtuje początkujących amatorów survivalu. Jeśli obszar naszych działań nie jest wymagający to jak najbardziej, ale jeśli będziemy przeprawiać się przez trudny teren, pełen chwastów i roślinności, warto ubrać długie spodnie. Uchroni nas to od zadrapań czy reakcji alergicznych, a także zapewni komfort podczas długich marszów. Podobnie ma się sprawa z koszulką na długi rękaw. W sezonie zimowym konieczne jest oczywiście ubranie ciepłej kurtki z polaru, czapki i rękawiczek.

Warto poświęcić kilka słów butom, gdyż to chyba najważniejsza cześć ubioru podczas wyprawy. Powinny być one wygodne,  rozchodzone i dopasowane do naszej stopy – jeśli będą za małe lub za duże, prędko pożałujemy wyprawy. Dobrze sprawdzają się buty trekkingowe, które nie są zbyt ciężkie. W przypadku długich marszy trzeba mieć to na uwadze.

Źródło:

Odzież survivalowa – http://adventuresquad.pl/k/6/odziez

Survival jako sztuka przetrwania – https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuka_przetrwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *