Grawitacja już na DVD – KONKURS

grawitacja

„Grawitacja” to jedno z największych i najgłośniejszych filmowych wydarzeń ubiegłego roku. Dzieło reżysera Alfonso Cuaróna, okrzyknięte przez krytyków „rewolucyjnym”, ma już na swoim koncie 7 Oscarów, Złoty Glob, 6 nagród BAFTA. Obraz, w którym główne role zagrali Sandra Bullock i George Clooney, zadebiutował właśnie na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie koszulki i dwa breloczki dla fanów filmu.

grawitacja

„Grawitacja” to jedno z największych i najgłośniejszych filmowych wydarzeń ubiegłego roku. Dzieło reżysera Alfonso Cuaróna, okrzyknięte przez krytyków „rewolucyjnym”, ma już na swoim koncie 7 Oscarów, Złoty Glob, 6 nagród BAFTA. Obraz, w którym główne role zagrali Sandra Bullock i George Clooney, zadebiutował właśnie na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwie koszulki i dwa breloczki dla fanów filmu.

Bohaterką filmu jest dr Ryan Stone (Sandra Bullock) – błyskotliwa inżynier, która w towarzystwie doświadczonego astronauty Matta Kowalskiego (George Clooney) wyrusza w swoją pierwszą podróż kosmiczną. Rutynowa wyprawa zmienia się w walkę o życie, gdy dochodzi do wypadku. Prom, którym astronauci przybyli z Ziemi zostaje zniszczony, a większość załogi ginie. Cudem cało z katastrofy wychodzą jedynie Stone i Kowalski. Pozbawieni łączności z Ziemią, z kurczącymi się zapasami tlenu podejmują rozpaczliwą walkę o przetrwanie…

Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD wyjątkowego filmu „Grawitacja”. Obraz jest dziełem czterokrotnie nominowanego do Oscara reżysera Alfonso Cuaróna („Harry Potter i więzień Azkabanu”) zrealizowanym na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z synem Jonásem Cuarónem. Główne role w „Grawitacji” zagrali zdobywczyni Oscara Sandra Bullock („Wielki Mike – The Blind Side”) oraz zdobywca dwóch Oscarów George Clooney („Syriana”). Obok nich, w obsadzie filmu znalazł się również czterokrotnie nominowany do Oscara Ed Harris („Godziny”), który udzielił głosu lektorowi komentującemu wydarzenia pokazywane na ekranie.

Grawitacja – trailer

„Grawitacja”, choć opowiada fikcyjną historię, nie traktuje o wydarzeniach niemożliwych. Katastrofa, której ulega prom kosmiczny, spowodowana jest przez orbitujące wokół naszej planety śmieci – pozostałości po dotychczasowych wyprawach kosmicznych. NASA nadała nawet nazwę temu zjawisku – Syndrom Kesslera.

− To prawdziwy problem. Każda upuszczona lub pozostawiona śruba czy jakaś niepotrzebna część porusza się z ogromną szybkością i jeśli się z czymś zderzy, tworzy się jeszcze więcej latających odłamków. Zagraża to życiu astronautów, funkcjonowaniu statków kosmicznych, a prawdopodobnie także nam wszystkim tutaj na Ziemi – mówi producent filmu, David Heyman.

„Grawitacja” rozpoczyna się od sceny przedstawiającej astronautów przy pracy w przestrzeni kosmicznej. Dr Ryan Stone, dla której jest to pierwsza wyprawa, źle znosi przebywanie w stanie nieważkości. Co innego Matt Kowalski, który w przeciwieństwie do pani inżynier, znakomicie się bawi testując przy okazji nowy odrzutowy plecak pozwalający mu na swobodne podróżowanie w przestrzeni kosmicznej.

Tymczasem po drugiej stronie Ziemi dochodzi do planowego zniszczenia nieczynnego już satelity. Niestety, wykonana w nieodpowiednim czasie eksplozja wywołuje potężną reakcję łańcuchową. W orbicie planety pojawiają się tysiące odłamków pędzących z zawrotną prędkością w stronę astronautów i ich promu. Zderzenie jest katastrofalne w skutkach. Statek zostaje zniszczony, a większość kosmonautów zabita. Ocaleli jedynie Stone i Kowalski. Mając jeden odrzutowy plecak z resztką paliwa i niewielkim zapasem tlenu podejmują desperacką walkę o przetrwanie.

Wszyscy twórcy filmu zgodnie przyznają, że realizacja „Grawitacji” była jednym z najtrudniejszych wyzwań w ich karierach. Reżyserowi zależało na tym, żeby widzowie siedzący w kinie poczuli się jakby sami znaleźli się w przestrzeni kosmicznej. Osiągnięcie tego efektu okazało się niezwykle skomplikowane.

 

KONKURS

Dwóch szczęliwych fanów filmu otrzyma od nas koszulkę i breloczek. Wystarczy napisać „Co zrobiłbyś sam w kosmosie”. Na odpowiedzi przesłane na adres redakcja@twardziel.pl czekamy do poniedziałku 17 marca. Nagrodzimy dwie najciekawsze odpowiedzi.

GRAWITACJA koszulka

GRAWITACJA brelok

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *