Gra o tron – trzeci sezon juz w sklepach

Gra o tron sezon 3

„Gra o tron” to epicka produkcja telewizji HBO, która zachwyciła świat. Zrealizowana na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina zdobyła dziesiątki nagród oraz miliony fanów na całym świecie. 21 lutego 2014 r. w ofercie Galapagos Films zadebiutowało wydanie Blu-ray i DVD trzeciego sezonu „Gry o tron”.

Gra o tron sezon 3

„Gra o tron” to epicka produkcja telewizji HBO, która zachwyciła świat. Zrealizowana na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina zdobyła dziesiątki nagród oraz miliony fanów na całym świecie. 21 lutego 2014 r. w ofercie Galapagos Films zadebiutowało wydanie Blu-ray i DVD trzeciego sezonu „Gry o tron”.

 

Serial „Gra o tron” przenosi widzów do krainy Westeros, w której pory roku mogą trwać lata, a nawet dekady. Kraina podzielona jest na siedem królestw, których władcy toczą między sobą zażartą walkę o Żelazny Tron − wykuty z tysiąca mieczy, symbol panowania nad Siedmioma Królestwami.

Wiele lat wcześniej władcy zjednoczyli się by pokonać zasiadającego na tronie szalonego Smoczego Króla – Aerysa Targaryena. Po jego śmierci władzę nad Siedmioma Królestwami przejął najznamienitszy z buntowników Robert Baratheon (Mark Addy). Pod jego panowaniem w Siedmiu Królestwach zapanował pokój. Jednak nie na długo. Wkrótce coraz głośniejsze stały się plotki, że Robert jest uzurpatorem, a niedawni sprzymierzeńcy ponownie rozpoczęli grę o tron.

Kluczową rolę w tym konflikcie odegrał Eddard Stark (Sean Bean) – najbliższy przyjaciel króla mianowany przez niego na stanowisko Królewskiego Namiestnika – pierwszej po królu, najważniejszej osoby w państwie. Wraz z przybyciem na dwór, Stark staje się świadkiem intryg, w które zamieszani są najważniejsi ludzie w państwie. Próbuje stawić im czoła, ale przegrywa i ginie, a w kraju wybucha wojna domowa.

Drugi sezon serialu rozpoczyna się niedługo po wydarzeniach opowiedzianych w drugiej serii i jest ekranizacją powieści „Nawałnica mieczy”, trzeciego tomu sagi „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina.

Nowe odcinki po raz kolejny przenoszą widzów do Westeros, gdzie właśnie dobiega końca długa jesień. Mieszkańcy krainy powinni – jak zawsze – przygotowywać na ciężką i nie wiadomo jak długą zimę, co jednak uniemożliwia im krwawa wojna domowa. Niedoszły król Renly Baratheon (Gethin Anthony) został zamordowany, co nie pozostało wpływu na sojusze pomiędzy uczestnikami wojny. Okrutny król-chłopiec Joffrey Baratheon (Jack Gleeson) dzięki współpracy z rodem Tyrellów w krwawej w bitwie pokonał siły swojego wuja Stannisa (Stephen Dillane). Teraz Joffrey stoi na czele największej i najpotężniejszej armii w Westeros, a jego przyszłość jako niepodzielnego władcy krainy, wydaje się pewna.

Robb Stark (Richard Madden) nie chce wycofywać się z wojny, ale kiedy jego królestwo zostaje w części zajęte przez wrogów, zmuszony jest do podjęcia trudnej decyzji. Robb musi również odzyskać zaufanie domu Freyów, których obraził odrzucając małżeństwo z dziewczyną z ich rodu. Jak do tej pory, Robb Stark wygrał każdą bitwę, w której walczył. Czy szczęście dalej będzie mu sprzyjało?

Stannis Baratheon (Stephen Dilllane) wydaje się pokonany, a jego wojska rozbite, ale on sam nie planuje jeszcze składać broni. Wraz z najwierniejszymi żołnierzami schronił się na rodzinnej wyspie Smoczej Skale z daleka obserwując bieg wydarzeń. Będąc ostatnim prawowitym spadkobiercą swojego brata Roberta (Mark Addy) jest jedną z osób mogących realnie zagrozić władzy Joffreya. Za pośrednictwem wiernej sojuszniczki kapłanki Melisandre (Carice van Houten) Stannis wciąż może wpływać na bieg wydarzeń w Westeros, uderzając tam, gdzie jego przeciwnicy się tego najmniej spodziewają.

Na szali waha się życie pozostałych bohaterów serialu. Bran Stark (Isaac Hempstead Wright) i jego obrońcy muszą przekroczyć zamarznięte bezdroża Północy by dotrzeć do mającego zapewnić im schronienie Muru. Tymczasem jego siostra Arya (Maisie Williams) przemierza krainę Dorzecza w poszukiwaniu swojej matki i brata. Wojowniczka Brienne z Tarthu (Gwendoline Christie) otrzymuje niebezpieczne zadanie eskortowania pojmanego Jaime Lannistera (Nikolaj Coster-Waldau) do jego posiadłości. A Theon Greyjoy (Alfie Allen) musi ponieść konsekwencje swoich działań w Winterfell.

Los nie był łaskawy również dla Tyriona Lannistera (Peter Dinklage). Mimo męstwa jakie okazał podczas bitwy Czarnego Nurtu, wszystkie zasługi zostały przypisanego jego ojcu Tywinowi (Charles Dance). Zdegradowany do rangi królewskiego skarbnika, Tyrion zostaje zmuszony do ślubu z Sansą Stark (Sophie Turner).

Na wschodnim kontynencie sława Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) rośnie równie szybko jak jej smoki. Jednak, żeby choć spróbować zawalczyć o Żelazny Tron, młoda króla będzie potrzebowała sojuszników i armię. Obie te rzeczy, za słoną opłatą, może znaleźć w Zatoce Niewolniczej.

Tymczasem poza Murem Biali Wędrowcy coraz bardziej rosną w siłę zagrażając już nie tylko Siedmiu Królestwom, ale również ziemiom zamieszkałym przez Wolnych Ludzi. Podczas gdy Nocna Straż stawia czoła siłom Białyc Wędrowców, Jon Snow (Kit Harrington) otrzymuje zadanie przeniknięcia w szeregi armii Mance’a Raydera, Króla za Murem (Ciaran Hinds) i poznania jego planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *