Survival – Twardziel.pl – blog dla twardych mężczyzn https://www.twardziel.pl Wszystko o szybkich samochodach, pięknych kobietach, ekstremalnych sportach, gadżetach, seksie i wszystkim, co Cię kręci. Tue, 30 Oct 2018 12:50:09 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 https://www.twardziel.pl/wp-content/uploads/2017/05/cropped-logo-300-1-32x32.png Survival – Twardziel.pl – blog dla twardych mężczyzn https://www.twardziel.pl 32 32 Ślązak, który sens życia znalazł pod Grunwaldem, a Amerykanów uczy, jak robić noże doskonałe https://www.twardziel.pl/slazak-ktory-sens-zycia-znalazl-pod-grunwaldem-a-amerykanow-uczy-jak-robic-noze-doskonale/ https://www.twardziel.pl/slazak-ktory-sens-zycia-znalazl-pod-grunwaldem-a-amerykanow-uczy-jak-robic-noze-doskonale/#respond Tue, 30 Oct 2018 12:49:39 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=4133 Pochodzi z Gliwic, ale dom zbudował „gdzieś na końcu świata”. Pewną posadę informatyka porzucił, by zostać knifemakerem, czyli twórcą… noży. Ma miliony fanów na kanale YouTube, choć wcale o to nie zabiegał. Michał Sielicki, znany w świecie jako Trollsky, o swoim niezwykłym życiu zwyczajnie opowiada Marcinowi Prokopowi. Dziadek – to on był „wszystkiemu winien”. Michał …

Continue reading "Ślązak, który sens życia znalazł pod Grunwaldem, a Amerykanów uczy, jak robić noże doskonałe"

Artykuł Ślązak, który sens życia znalazł pod Grunwaldem, a Amerykanów uczy, jak robić noże doskonałe pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/slazak-ktory-sens-zycia-znalazl-pod-grunwaldem-a-amerykanow-uczy-jak-robic-noze-doskonale/feed/ 0
Bezpieczni na szlaku. Jak przygotować się na wędrówkę? https://www.twardziel.pl/bezpieczni-na-szlaku-jak-przygotowac-sie-na-wedrowke/ https://www.twardziel.pl/bezpieczni-na-szlaku-jak-przygotowac-sie-na-wedrowke/#respond Mon, 02 Jul 2018 12:36:23 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=4070 Przemyślany plan, dobra pogoda i odpowiedni ekwipunek – to przepis na udane i bezpieczne wędrówki po turystycznych szlakach. Warto też mieć przy sobie sprzęt, który pomoże przetrwać sytuacje awaryjne, np. odpowiednio wyposażoną apteczkę i porządną latarkę. Improwizacja na wakacyjnym szlaku? Jak najbardziej! Pod warunkiem jednak, że będzie odpowiednio przygotowana. Wybranie się na górską wycieczkę bez …

Continue reading "Bezpieczni na szlaku. Jak przygotować się na wędrówkę?"

Artykuł Bezpieczni na szlaku. Jak przygotować się na wędrówkę? pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/bezpieczni-na-szlaku-jak-przygotowac-sie-na-wedrowke/feed/ 0
Plecak Texar Cober – na miejskie EDC i do lasu? Recenzja https://www.twardziel.pl/plecak-texar-cober-na-miejskie-edc-i-do-lasu-recenzja/ https://www.twardziel.pl/plecak-texar-cober-na-miejskie-edc-i-do-lasu-recenzja/#respond Wed, 22 Feb 2017 13:05:06 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1692 Plecak to podstawowy element mojego EDC. Dźwigam w nim różne przedmioty, ale sporadycznie wypcham po brzegi. Ma być wygodny, praktyczny, solidny, wyposażony w różne przegrody i przy okazji dobrze wyglądać. Jak w takim teście wypada najnowszy plecak polskiego producenta – Texar Cober?

Artykuł Plecak Texar Cober – na miejskie EDC i do lasu? Recenzja pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/plecak-texar-cober-na-miejskie-edc-i-do-lasu-recenzja/feed/ 0
Helikon-Tex Bandicoot – test kultowej nerki polskiego producenta https://www.twardziel.pl/helikon-bandicoot-test-kultowej-nerki-polskiego-producenta/ https://www.twardziel.pl/helikon-bandicoot-test-kultowej-nerki-polskiego-producenta/#respond Wed, 22 Feb 2017 12:38:32 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1803 Od czasów szkoły podstawowej zdążyłem mocno przyzwyczaić się do plecaka. I choć dziś nie mam już z nią nic wspólnego (uff...), wciąż większość mojego EDC nosiłem na plecach. Dobry plecak pozostaje ważnym elementem mojego ekwipunku, ale na co dzień podstawowy szpej wylądował w nerce. Jak sprawuje się kultowy w pewnych kręgach Helikon-Tex-Tex bandicoot na co dzień? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie...

Artykuł Helikon-Tex Bandicoot – test kultowej nerki polskiego producenta pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/helikon-bandicoot-test-kultowej-nerki-polskiego-producenta/feed/ 0
Raccoon Mk2 – test nowego plecaka od Helikon-Tex https://www.twardziel.pl/raccoon-mk2-test-nowego-plecaka-od-helikon-tex/ https://www.twardziel.pl/raccoon-mk2-test-nowego-plecaka-od-helikon-tex/#respond Wed, 22 Feb 2017 12:33:28 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1828 Helikon-Tex Raccoon to jeden z najbardziej rozpoznawalnych plecaków taktycznych. Swoją popularność zawdzięcza dużej funkcjonalności, przyzwoitemu wykonaniu i przemyślanemu designowi. Czy młodszy brat - Raccoon Mk2 powtórzy sukces poprzednika?

Artykuł Raccoon Mk2 – test nowego plecaka od Helikon-Tex pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/raccoon-mk2-test-nowego-plecaka-od-helikon-tex/feed/ 0
Husar Cubby Hybrid 2 generacji – testujemy nerkę na duże EDC https://www.twardziel.pl/husar-cubby-hybrid-2-generacji-testujemy-na-nerke-na-duze-edc/ https://www.twardziel.pl/husar-cubby-hybrid-2-generacji-testujemy-na-nerke-na-duze-edc/#respond Wed, 22 Feb 2017 12:30:57 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1849 Marzy Wam się na prawdę duża nerka? A może pojemny admin pouch? Husar Cubby Hybrid spełnia oba założenia z nawiązką. Niedługo na rynku pojawi się druga generacja taktycznej nerki. Dzięki uprzejmości Husara mogliśmy przetestować ją dla Was już dziś.

Artykuł Husar Cubby Hybrid 2 generacji – testujemy nerkę na duże EDC pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/husar-cubby-hybrid-2-generacji-testujemy-na-nerke-na-duze-edc/feed/ 0
Survival – dlaczego nie wolno pić morskiej wody? https://www.twardziel.pl/dlaczego-nie-wolno-pic-morskiej-wody/ https://www.twardziel.pl/dlaczego-nie-wolno-pic-morskiej-wody/#respond Wed, 22 Feb 2017 07:39:52 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=315 Woda pokrywa około 71% powierzchni Ziemi. Do picia nadaje się jednak niewiele ponad 2%. Resztę stanowią lodowce i słona woda morska. A tej pić nie wolno. Dlaczego?

Artykuł Survival – dlaczego nie wolno pić morskiej wody? pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/dlaczego-nie-wolno-pic-morskiej-wody/feed/ 0
Jaką odzież wybrać na wyprawę survivalową https://www.twardziel.pl/jaka-odziez-wybrac-na-wyprawe-survivalowa-2/ https://www.twardziel.pl/jaka-odziez-wybrac-na-wyprawe-survivalowa-2/#respond Thu, 09 Feb 2017 08:11:43 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1866 W Polsce znajdziemy wiele ciekawych miejsc na wyprawę survivalową, co bardzo nas wszystkich cieszy. Oznacza to bowiem, że są jeszcze w naszym kraju miejsca, gdzie można być sam na sam z piękną przyrodą i sprawdzić swoje możliwości.

Artykuł Jaką odzież wybrać na wyprawę survivalową pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/jaka-odziez-wybrac-na-wyprawe-survivalowa-2/feed/ 0
Jaką odzież wybrać na wyprawę survivalową https://www.twardziel.pl/jaka-odziez-wybrac-na-wyprawe-survivalowa/ https://www.twardziel.pl/jaka-odziez-wybrac-na-wyprawe-survivalowa/#respond Tue, 07 Feb 2017 07:52:57 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1865 W Polsce znajdziemy wiele ciekawych miejsc na wyprawę survivalową, co bardzo nas wszystkich cieszy. Oznacza to bowiem, że są jeszcze w naszym kraju miejsca, gdzie można być sam na sam z piękną przyrodą i sprawdzić swoje możliwości.

Artykuł Jaką odzież wybrać na wyprawę survivalową pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/jaka-odziez-wybrac-na-wyprawe-survivalowa/feed/ 0
Survival: Jak zrobić szczelny szałas z trawy (WIDEO) https://www.twardziel.pl/survival-jak-zrobic-szczelny-szalas-z-trawy-wideo/ https://www.twardziel.pl/survival-jak-zrobic-szczelny-szalas-z-trawy-wideo/#respond Tue, 22 Nov 2016 11:13:16 +0000 http://www.twardziel.pl/?p=1725 Cywilizacja pędzi na przód. Wiele osób nie może żyć bez elektroniki i innych zdobyczy współczesnej cywilizacji. Tymczasem posiadanie pierwotnych umiejętności w sytuacji kryzysowej może nawet uratować życie. Warto wiedzieć jak przygotować i zdobyć jedzenie oraz jak zbudować schronienie. Przetrwania można się nauczyć. A to wideo do doskonały poradnik, jak zbudować bezpieczny szałas z trawy.

Artykuł Survival: Jak zrobić szczelny szałas z trawy (WIDEO) pochodzi z serwisu Twardziel.pl - blog dla twardych mężczyzn.

]]>
https://www.twardziel.pl/survival-jak-zrobic-szczelny-szalas-z-trawy-wideo/feed/ 0