Reklama
środa, 26 czerwiec 2013 14:56

Tak będzie wyglądać nowe Porsche 918 Spyder

Napisał

Prawdopodobnie Porsche 918 Spyder ze zdjęć nie jest jeszcze wersją produkcyjną. Tą poznamy dopiero na jesiennych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Mimo to, zaprezentowane auto robi spore wrażenie. Można śmiało powiedzieć, że jest jednym z trzech najpiękniejszych hypercarów, które zadebiutują w tym roku. Konkurencja w postaci LaFerrari i McLarena P1 zostaje w tyle.

Oprócz wyglądu ciekawość budzi także specyfikacja techniczna i innowacyjne, w tym segmencie aut , rozwiązania napędowe. Pod maską Porsche 918 Spyder kryje się potężna jednostka V8 o pojemności 4,6 litra i mocy 608 KM. Dodatkowo zamontowano dwa mniejsze silniki elektryczne, oddzielnie dla przedniej (154 KM) i tylnej osi (127 KM). W sumie hybrydowy napęd generuje imponującą moc 887 KM.

Tak potężne auto pierwszą „setkę" osiąga w zaledwie 2,8 sekundy, drugą w 7,9 i może pędzić z maksymalną prędkością 339 km/h. Z włączonym jedynie napędem elektrycznym pojazd rozpędza się do 133 km/h, a energii z w pełni naładowanej baterii wystarczy na 30 km.

Dzięki hybrydowym rozwiązaniom typu plug-in nowe Porsche 918 Spyder zużywa średnio 3 litry paliwa na 100 km. Co ciekawe napęd ma pięć trybów pracy zaczynając od elektrycznego po „hot lap", podobnego do trybu kwalifikacyjnego w samochodach wyścigowych. Za właściwości jezdne odpowiada adaptacyjne zawieszenie i skrętne koła tylnej osi. Mocno aerodynamiczna sylwetka zapewnia lepszy docisk do podłoża i mniejszy opór powietrza.

Porsche 918 Spyder ma kosztować około miliona dolarów.

Polub nas na Facebooku