Reklama
Wynalazki

Takiego ujęcia mogliście jeszcze nie widzieć. Lot myśliwca nakręcony z drugiego odrzutowca przy użyciu specjalnie zaprojektowanego stabilizatora - GSS 520.

Perełka współczesnego lotnictwa cywilnego - Concorde lata z Londynu do Nowego Jorku w trzy i pół godziny. Nowa wersja taki dystans pokona w godzinę. Będzie to pierwszy samolot pasażerski, osiągający prędkość bliską hipersonicznej.

Nikt w historii przemysłu komputerowego, a może nawet całej amerykańskiej gospodarki nie budził tak skrajnych reakcji. Podziwiany lub pogardzany. Jego geniusz i innowacyjność od dawna budziły emocje.

Boeing przekracza kolejne granice. Najnowszy 787-9 Dreamliner potrafi wystartować niemal pionowo. Ten warty ponad 250 milionów dolarów samolot jest jednym z najbardziej zwrotnych samolotów pasażerskich. 

Duże projektory to już przeżytek. Od dziś urządzenie do wyświetlania filmów lub prezentacji na ścianie wyglądem przypomina żarówkę... i działa po wkręceniu w dowolną lampkę.

Barack Obama lata tylko Air Force One. Potem przesiada się do Bestii. W obu maszynach prezydent USA jest najbezpieczniejszym człowiekiem pod słońcem.

Polub nas na Facebooku