Reklama
Technologia

Temperatura płomienia lampy lutowniczej grubo przekracza 1000 stopni Celsjusza. To spokojnie wystarczy by stopić szkło i aluminium. A jak poradzi sobie z rolką papieru toaletowego? To trzeba sprawdzić...

Takiego ujęcia mogliście jeszcze nie widzieć. Lot myśliwca nakręcony z drugiego odrzutowca przy użyciu specjalnie zaprojektowanego stabilizatora - GSS 520.

Perełka współczesnego lotnictwa cywilnego - Concorde lata z Londynu do Nowego Jorku w trzy i pół godziny. Nowa wersja taki dystans pokona w godzinę. Będzie to pierwszy samolot pasażerski, osiągający prędkość bliską hipersonicznej.

Nikt w historii przemysłu komputerowego, a może nawet całej amerykańskiej gospodarki nie budził tak skrajnych reakcji. Podziwiany lub pogardzany. Jego geniusz i innowacyjność od dawna budziły emocje.

Moja przygoda ze słuchawkami sportowymi trwa zwykle krótko. Kilka dni zaciekawienia, przetestowanie i odłożenie na półkę. Od dobrych słuchawek oczekuję przede wszystkim dobrego dźwięku, a w sportowych wersjach jest on zwykle na drugim albo i trzecim planie. Nie lubię kompromisów, dlatego wolałem biegać i ćwiczyć w zwykłych. Aż do teraz. Jest szansa, że Jabra Sport Coach zostaną ze mną na dłużej...

Boeing przekracza kolejne granice. Najnowszy 787-9 Dreamliner potrafi wystartować niemal pionowo. Ten warty ponad 250 milionów dolarów samolot jest jednym z najbardziej zwrotnych samolotów pasażerskich. 

RU 800 S ma 177 metrów długości, waży 650 ton i porusza się wolniej niż spacerujący człowiek. Potrafi za to w 10 godzin wyremontować i położyć dwa kilometry torów. Takie urządzenie bardzo przydałoby się Polsce.

Duże projektory to już przeżytek. Od dziś urządzenie do wyświetlania filmów lub prezentacji na ścianie wyglądem przypomina żarówkę... i działa po wkręceniu w dowolną lampkę.

Strona 1 z 2

Polub nas na Facebooku