wtorek, 20 sierpień 2013 13:21

Znaczenie tatuażu

Napisał 

  Chcesz sobie zrobić tatuaż? Nie wiesz jednak, co oznaczają poszczególne motywy? Co mówi tatuaż o człowieku? Odkrywamy dla Ciebie o czym świadczy dany wzór na ciele.

  Krzyż, symbole religijne

  krzyz-tatuaz

  Symbolizuje życie wieczne, a także obronę przed niebezpieczeństwem, ten kto nosi jest poważny i tajemniczy. Często to osoby, które chcą wokół siebie zrobić wiele szumu.

  Smoki

  smok-tatuaz

  To jedne z najbardziej popularnych w kulturze mitologicznych stworzeń. Pojawiały się w mitach starożytnych, balladach, baśniach. Znaczenie tego typu tatuaży odnosi się zazwyczaj do mocy i potęgi, a tatuaż smok symbolizuję: odwagę, siłę, brutalną moc, mądrość, straż nad cennymi przedmiotami.

  Zwierzęta

  tatuaz-wilka

  Osoba, która tatuuje sobie dzikie zwierzę, chce pokazać, że w rzeczywistości jest silnym i sprawnym człowiekiem, prawdziwym twardzielem, który lubi dominować wśród ludzi.

  Imię dziewczyny

  imie-tatuaz

  Facet, który tatuuje sobie imię dziewczyny to mężczyzna, który jest zakochany w niej na zabój i nie wyobraża sobie życia bez niej. To typ romantyka, który dla tej jednej jedynej potrafi rzucić wszystko.

  Postacie z kreskówek

  south-park-tattoo

  To wieczne dziecko, które nie chce dorosnąć, tworzące sobie własny świat. Niejednokrotnie chciałby się zmienić w bohatera z kreskówek.

  Skorpion

  skorpion-tatuaz 

  Taka osoba to istna gaśnica na wszelkie konflikty. Skorpiona na ciele tatuują sobie osoby, które nie lubią konfliktów, a jednocześnie potrafią załagodzić wszelkie spory, są dobrymi mediatorami. Skorpion na ciele zapewnia również płodność.

  Pokojowe znaki

  pokoj-tatuaz

  Wytatuowanie sobie gołąbka pokoju, gałązki oliwnej lub dwa palce przybierających kształt litery „V" oznacza, że taka osoba sprzeciwia się nie tylko konfliktom zbrojnym, ale również urbanizacji i rozwojowi cywilizacji.

  Pająki

  pajak-tatuaz

  Pająk na ciele pozwala nam sądzić, że taka osoba jest niezwykle pracowita, a powierzone jej działania wykonuje bardzo dokładnie. Osoba, która decyduje się na wzór pająka to przywódca, który bierze na swoje barki odpowiedzialność za grupę.

  Serce

  serce-tatuaz

  Często stosowany jako wyraz miłości do drugiej osoby, gdyż w serce często wpisywane jest imię wybranki serca. Osoba, która tatuuje sobie serce to osoba otwarta na przyjaźń i miłosne wyznania. Do tego jest osobą odważną i lubiącą wyzwania.

  Diabeł

  diabel-tatuaz

  Motywy diaboliczne na ciele oznaczają, że jego właściciel to osoba przebiegła i sprytna i niezwykle inteligenta, potrafiąca wytrwale dążyć do celu, bez względu na cenę, jaka przyjedzie jej zapłacić.

  Czaszka

  czaszka-tatuaz

  Ten motyw uznawany jest za amulet lub talizman, który ma odwrócić lub uchronić przed śmiercią. Tatuują ja sobie osoby, o poetyckich duszach, które lubią rozważać nad problemami życia doczesnego. Często zawiera różne elementy, jak róże, serce, krzyże.

  Skomentuj

  Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  Polub nas na Facebooku