Reklama

Konserwacja roweru jest niezbędna do tego, by ten - szczególnie po zimie - kojarzył się z radością, przyjemnością i rekreacją, a nie z uszkodzonym łańcuchem, awariami i korozją.

Designerski rower od projektantów Mazdy. Brzmi ciekawie, prawda? Choć to tylko prototyp, prezentowany na Milan Design Week, to założę się, że wielu z was chętnie by na nim pojeździło.

Coraz więcej rowerzystów nie odstawia już roweru na zimę, więc pojęcie sezonu rowerowego staje się coraz bardziej płynne. Niezależnie jednak czy na czas mrozów robimy sobie przerwę od aktywności na dwóch kółkach, czy trzymamy formę przez całą zimę - przed nadejściem wiosny rower trzeba przygotować do intensywnego użytku.

Rowery elektryczne to nie tylko, jak mogłoby się zdawać, jednoślady stworzone z myślą o jeździe miejskiej. To obecnie również rowery trekkingowe, crossowe oraz MTB. Wśród e-rowerów górskich jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji – dostępnych w Polsce – jest Kreidler Las Vegas 2.0. Jak w tym przypadku w praktyce sprawuje się elektryczne wspomaganie?

Rower po zimie wymaga uwagi. Zanim więc ruszysz w dłuższą trasę zadbaj o niego tak, by służył ci pewnie przez cały sezon. Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne. Potrzebujesz tylko godziny wolnego czasu i odrobiny chęci.

Viks to prawdopodobnie najbardziej minimalistyczny rower na świecie. Składa się praktycznie z samych rurek...

Polub nas na Facebooku