Reklama
Film

Brytyjska stacja telewizyjna BBC Culture zapytała 177 krytyków filmowych z całego świata o 10 najlepszych filmów nakręcony w XXI wieku. W efekcie powstała lista 100 tytułów. Wśród nich są dobrze znane hity, ale i pewne niespodzianki.

Zanim wyobraźnią miłośników komiksów zawładnęli Thor, Iron Man i Avagnersi, świat (no może głównie Manhattan) należał tylko jednego superbohatera. Spider-man ratował ludzkość i zachwycał czytelników, ale już Peter Parker był jak ból dupy – wkurzał, choć dało się z nim żyć. Oto kilka nieznanych lub mało znanych faktów z życia Człowieka-pająka.

„Gwiezdne wojny” od dwóch pokoleń kształtują popkulturę, mają wpływ na rozwój technologii, biznes, a nawet na politykę.

W "Grze o Tron" trup ściele się gęsto. W czwartym sezonie serialu aż 169 raz ktoś kogoś zabijał, ktoś padał martwy, czy brutalnie ginął. Wszystkie te sceny teraz możecie obejrzeć w jednym wideo. Cały sezon w 2 minuty. Warto przypomnieć sobie kto zginął z czyich rąk, bo przy takim przemiale postaci trzeba już robić sobie notatki.

Po kilku latach oczekiwania studio Universal pokazało wreszcie trailer czwartej części Jurasic Park. Wyspa z dinozaurami znów otwiera się na zwiedzających. Prehistoryczne stwory będą atrakcją parku rozrywki... I to dosłownie.

Filmik dosłownie urywa dupę. Nagrywanie z perspektywy pierwszej osoby (POV) sprawia, że lądujesz w samym środku akcji. Całość bardziej niż zwykły film przypomina grę komputerową - ot choćby takie Call of Duty czy Medal of Honor.

Abiogenesis to czterominutowy film krótkometrażowy w konwencji science-fiction. Daje do myślenia...

Mad Max: Fury Road zabiera nas w post apokaliptyczny świat, dobrze nam znany z poprzednich części. Tytułowy bohater, grany przez Toma Hardy'ego, znów zrobi rozwałkę. Jej przedsmak możecie poczuć w zwiastunie.

Strona 1 z 3

Polub nas na Facebooku