Browse By

Category Archives: Motoryzacja

Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe

Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które były spalane w silniku, a z rury wydechowej wylatywały spaliny. Teraz oczywiście nadal

Legenda zwana Toyota Sports 800

Toyota Sports 800 to pierwszy sportowy samochód firmy Toyota i pierwszy na świecie kabriolet z dachem typu Targa. Eksperymentalny prototyp Toyota Sports 800 Gas Turbine Hybrid był także zapowiedzią bijącego dziś rekordy popularności napędu hybrydowego.

MTT Superbike odrzutowy motocykl

MTT Superbike – bestia z silnikiem odrzutowym

MTT Superbike to żadna nowość, ale motocykl ten wciąż rozpala emocje w gronie miłośników dwuśladów. Napędzany turbiną gazową rozpędza się do „setki” w 1,5 sekundy i osiąga prędkość 405 km/h. Imponujące prawda? Możecie już podnieść szczękę z podłogi…

new-peugeot-308-is-the-2014-european-car-of-the-year-medium 1

Peugeot 308 europejskim autem roku!

To raczej niespodzianka. Tytuł European Car of the Year 2014 otrzymał Peugeot 308. Takiego wyboru dokonało 22 dziennikarzy reprezentujących 22 europejskie państwa. Francuskie auto z 307 punktami wyprzedziło znacznie nowe, elektryczne BMW i3.

Jeep Grand Cherokee test łosia 2014

Jeep Grand Cherokee 2014 na teście łosia

Pamiętacie jak  półtora roku temu Jeep Grand Cherokee praktycznie przewrócił się podczas testu łosia czyli szybkiego przejazdu między pachołkami? Był to chyba najgorszy wynik spośród wszystkich pojazdów przebadanych testem łosia. Jeep postanowił zmazać plamę na honorze i poprawił właściwości jezdne Grand Cherokee. Jak tegoroczny model spisał się w wymagającym teście? Sprawdźcie.

Mike Pantangco

Litość w MMA to żadki widok. Takiej walki jeszcze nie było…

Czasami największymi sportowcami są amatorzy. Podczas amatorskiej gali MMA Mike Pantangco kompletnie obijał rywala, który nie potrafił nawet skutecznie blokować jego ciosów. Gdy ten ledwo już stał na nogach, Pantangco zamiast posłać go na deski, sam odklepał poddając walkę. Przegrał, bo nie chciał narażać zdrowia rywala. Taka walka długo się już nie powtórzy.

Najnowsze artykuły: