Reklama
W powietrzu

Airbus Helicopters poinformował o zorganizowaniu pierwszego w Polsce pokazu w locie śmigłowca Tiger. W kolejnym tygodniu po raz drugi zostanie on zaprezentowany na XXIII edycji MSPO w Kielcach.

Wideo powstało podczas ćwiczeń amerykańskiej załogi bombowca B-52. Kamerka umieszczona w luku bagażowym zarejestrowała moment zrzucenia bomb i ich wybuchy na wyspie Farallon de Medinilla, położonej na środku Oceanu Spokojnego. Robi wrażenie jak cholera...

Polscy piloci nie gęsi i swoje myśliwce mają. Do tego potrafią zrobić z nich użytek. Piloci z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku nakręcili kolejny filmik ze swoimi popisami. Dziś możemy usiąść za sterami Mig-29 Fulcrum dzięki kamerce umieszczonej w kokpicie i poczuć się jak Tom Cruis w Top Gun.

Amerykańskie bombowce B-52 przez dziesięciolecia opierały się wszelkim zmianom i postępowi technologicznemu. Po 53 latach konstrukcja przejdzie gruntowną metamorfozę – pojawią się między innymi kolorowe ekrany LCD oraz bezprzewodowa łączność.

Zmarnowałem sobie życie, bo nie jestem pilotem. Każdy z nas marzył w dzieciństwie by latać myśliwcami, ale marzenie zrealizowali tylko wybrańcy, tacy jak Fulcrum Drivers z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Mig-29 jest piękny.

Jeśli myśliwiec ląduje przed tobą na autostradzie, to wiedz że coś się dzieje. Samoloty lądujące awaryjnie na drodze od czasu do czasu się zdarzają, jednak wojskowe myśliwce startujące  z publicznych dróg to jednak coś zupełnie innego...

Hybrydowy śmigłowiec Eurocopter X3 przekroczył kolejną granicę lotnictwa osiągając 7 czerwca rekordową prędkość 255 węzłów (472 km/h) w locie poziomym. Kilka dni wcześniej, X3 rozwinął prędkość 263 węzłów (487 km/h) podczas zniżania. Dzięki tym dwóm sukcesom X3 pobił nieoficjalny rekord prędkości dla śmigłowców.

Polub nas na Facebooku