Browse By

Category Archives: Militaria

Wojna, krew i kontrakt! Książka Psy wojen już w sprzedaży!

Byli członkowie GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz FORMOZY, gangster, a potem świadek koronny oraz młokos z prowincji szukający przygód i zarobku – co ich wszystkich łączy? Wszyscy na pewnym etapie życia zostali najemnikami: czy to w Legii Cudzoziemskiej, w firmach ochroniarskich w Iraku i Pakistanie, czy

asgard - asg

Pierwsze takie ASG w Polsce. Tak było na Asgard City!

Ponad 70 budynków, 20 pojazdów i 600 świetnie przygotowanych uczestników po dwóch stronach konfliktu. Po 28 godzinach walk zakończyło się Asgard City – największa airsoftowa symulacja CQB w Europie, która odbyła się na poligonie w Wędrzynie.

lubliniec-komandosi

Operacja Młot Kowalski – kulisy odbicia zakładników w Afganistanie

Dzięki operacji „Młot Kowalski” polegającej na odbiciu zakładników w prowincji Paktica komandosi z Lublinca zyskali międzynarodowe uznanie. Bez wątpienia do jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Przeciwnicy, gotowy w każdej chwili zabić wszystkich zakładników i popełnić samobójstwo to koszmar każdego specjalsa. Naszym się jednak udało. Na takie cele mogą iść nasze podatki.

rosyjski poduszkowiec na plazy

Ogromny rosyjski poduszkowiec ląduje na plaży pełnej ludzi (WIDEO)

2013 rok, plaża pełna ludzi. Młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni opalają się w najlepsze, piwko i mocniejsze alkohole chłodzą się w lodówkach turystycznych. Zwyczajne popołudnie? A gdzie tam… W końcu ogromny poduszkowiec rosyjskiej marynarki wojennej wpływający na plażę to niecodzienny widok. Nawet jak na Rosję.

20mm kontra silnik

Pocisk 20 mm kontra silnik. Takie ekperymenty rozumiem

Ile razy widzieliście w filmach ludzi strzelających do ukrytego za silnikiem człowieka? Na pewno mnóstwo. Rzeczywiście nawet policyjne procedury zakładają, że to najbezpieczniejsze miejsce w trakcie strzelaniny. Ale jak wypada silnik w konfrontacji z pociskiem 20 mm?

Airbus Helicopters Tiger

Śmigłowiec TIGER HAD latał nad Warszawą

Airbus Helicopters poinformował o zorganizowaniu pierwszego w Polsce pokazu w locie śmigłowca Tiger. W kolejnym tygodniu po raz drugi zostanie on zaprezentowany na XXIII edycji MSPO w Kielcach.

ripsaw ev2 1

RIPSAW EV2 – luksusowy czołg dla bogaczy

Czasy są niespokojne. Luksusowy czołg Ripsaw EV2 może być przeznaczony na przykład dla oligarchów ze wschodniej Ukrainy. Ale wcale nie musi, bo to kolejny gadżet do trzymania w garażu obok takich cacek jak Bugatti Veyron i Aston Martin Vanquish V12.

Najnowsze artykuły:

Close