Browse By

Category Archives: Militaria

kamizelki taktyczne polskie

Kamizelka taktyczna – jakie powinna mieć wyposażenie?

Kamizelka taktyczna jest jednym z dodatkowych, ale bardzo przydatnych elementów odzieży przeznaczonej do survivalu i dla służb mundurowych. Choć można z powodzeniem poradzić sobie bez niej, to niewątpliwie jest ona bardzo przydatna podczas skomplikowanych wypraw i po prostu ułatwia pracę, pozwala wykonywać ją szybciej. Kamizelka

Ruiny Ar-Rakka po bitwie

Tak dziś wygląda Ar-Rakka (WIDEO)

Od zakończenia wielkiej bitwy o Ar-Rakkę w czerwcu tego roku miasto pozostaje ziemią niczyją. Nie kontroluje jej syryjski rząd, nie kontroluje go już ISIS. Jak dziś wygląda krajobraz nieformalnej stolicy Państwa Islamskiego? Zobacz wideo korespondentów wojennych BBC.

Wojna, krew i kontrakt! Książka Psy wojen już w sprzedaży!

Byli członkowie GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz FORMOZY, gangster, a potem świadek koronny oraz młokos z prowincji szukający przygód i zarobku – co ich wszystkich łączy? Wszyscy na pewnym etapie życia zostali najemnikami: czy to w Legii Cudzoziemskiej, w firmach ochroniarskich w Iraku i Pakistanie, czy

asgard - asg

Pierwsze takie ASG w Polsce. Tak było na Asgard City!

Ponad 70 budynków, 20 pojazdów i 600 świetnie przygotowanych uczestników po dwóch stronach konfliktu. Po 28 godzinach walk zakończyło się Asgard City – największa airsoftowa symulacja CQB w Europie, która odbyła się na poligonie w Wędrzynie.

lubliniec-komandosi

Operacja Młot Kowalski – kulisy odbicia zakładników w Afganistanie

Dzięki operacji „Młot Kowalski” polegającej na odbiciu zakładników w prowincji Paktica komandosi z Lublinca zyskali międzynarodowe uznanie. Bez wątpienia do jedna z najlepszych jednostek specjalnych na świecie. Przeciwnicy, gotowy w każdej chwili zabić wszystkich zakładników i popełnić samobójstwo to koszmar każdego specjalsa. Naszym się jednak udało. Na takie cele mogą iść nasze podatki.

rosyjski poduszkowiec na plazy

Ogromny rosyjski poduszkowiec ląduje na plaży pełnej ludzi (WIDEO)

2013 rok, plaża pełna ludzi. Młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni opalają się w najlepsze, piwko i mocniejsze alkohole chłodzą się w lodówkach turystycznych. Zwyczajne popołudnie? A gdzie tam… W końcu ogromny poduszkowiec rosyjskiej marynarki wojennej wpływający na plażę to niecodzienny widok. Nawet jak na Rosję.

20mm kontra silnik

Pocisk 20 mm kontra silnik. Takie ekperymenty rozumiem

Ile razy widzieliście w filmach ludzi strzelających do ukrytego za silnikiem człowieka? Na pewno mnóstwo. Rzeczywiście nawet policyjne procedury zakładają, że to najbezpieczniejsze miejsce w trakcie strzelaniny. Ale jak wypada silnik w konfrontacji z pociskiem 20 mm?

Airbus Helicopters Tiger

Śmigłowiec TIGER HAD latał nad Warszawą

Airbus Helicopters poinformował o zorganizowaniu pierwszego w Polsce pokazu w locie śmigłowca Tiger. W kolejnym tygodniu po raz drugi zostanie on zaprezentowany na XXIII edycji MSPO w Kielcach.

Najnowsze artykuły:

x Logo: Shield
This Site Is Protected By
Shield