Latający samochód ma być gotowy za rok i zapalić znicz olimpijski!

Browse By

Japoński gigant motoryzacyjny zainwestował w latający samochód Skydrive, który ma zapalić znicz olimpijski w Tokio w 2020 roku.

Samochód powietrzny

Grupa Cartivator rozpoczęła konstruowanie Skydrive, korzystając ze środków zebranych w crowdfundingu. Dzięki dotacji Toyoty prace przyspieszą, tym bardziej że do zespołu dołączyli w ramach wolontariatu inżynierowie japońskiego producenta samochodów. Toyota zainwestuje w projekt 40 milionów jenów (1,36 mln złotych).

Skydrive to trójkołowy pojazd z 4 śmigłami, w którym zostanie wykorzystana technologia dronów. Będzie mierzył 2,9 metra długości i 1,3 metra szerokości, a rozpędzi się do 100 km/h. Prototyp będzie zdolny do wzniesienia się nad ziemię na 10 metrów.

Pojazd ma być gotowy do lotu w 2018 roku, kiedy to odbędą się pierwsze testy. Toyota ma nadzieję, że prototypowy egzemplarz będzie mógł posłużyć do zapalenia znicza olimpijskiego podczas uroczystości otwarcia Igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Igrzyska w Tokio pod znakiem technologii

Toyota jest sponsorem głównym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego do 2024 roku. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio firma zamierza zaprezentować pełną gamę swoich nowatorskich technologii napędowych. Tokio zostanie do tego czasu wyposażone w 100 autobusów komunikacji miejskiej zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, w stacje tankowania wodoru oraz samochody osobowe z tym napędem – sedany Mirai.

Obecnie MKOl dysponuje już flotą aut hybrydowych Toyoty i Lexusa, a do zabezpieczania Igrzysk oraz przewozu turystów i kibiców w Tokio posłużą jachty hybrydowe produkcji Toyoty. Firma traktuje Olimpiadę w Tokio jako okazję do wypromowania na całym świecie motoryzacji opartej na wodorze jako alternatywy dla samochodów spalinowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze artykuły: