Reklama
Adrenalina

Cywilizacja pędzi na przód. Wiele osób nie może żyć bez elektroniki i innych zdobyczy współczesnej cywilizacji. Tymczasem posiadanie pierwotnych umiejętności w sytuacji kryzysowej może nawet uratować życie. Warto wiedzieć jak przygotować i zdobyć jedzenie oraz jak zbudować schronienie. Przetrwania można się nauczyć. A to wideo do doskonały poradnik, jak zbudować bezpieczny szałas z trawy.

Swedish fire torch, czyli po prostu szwedzka pochodnia, to ognisko rozpalone wewnątrz naciętego pieńka. Podobno wymyślili go skandynawscy drwale. Ich wynalazek stosuje dziś mnóstwo fanów bushcraftu. Jest proste w przygotowaniu, a po rozpaleniu nie wymaga dokładania do ognia kolejnych szczap. Dodatkowo jedno polano wystarcza naprawdę na długo...

Zima to nie najlepsza pora roku na jazdę skuterem? Nic podobnego. Wystarczy tylko ciepła kurtka, kask i opony z kolcami. Chłopaki z tego filmiku pokazują jak dobrze się bawić. Yamaha Neos daje radę!

Woda pokrywa około 71% powierzchni Ziemi. Do picia nadaje się jednak niewiele ponad 2%. Resztę stanowią lodowce i słona woda morska. A tej pić nie wolno. Dlaczego?

Brandon Semenuk robi z rowerem takie rzeczy, że wstyd o nich pisać... Trzeba je po prostu obejrzeć, bo trudno w nie uwierzyć. Bez dwuch zdań jest on teraz w ścisłej światowej czołówce downhillowców.

Dla Flaviu Cernescu nie ma szczytów nie do zdobycia i budowli na które nie można się wspiąć. Z perspektywy nieczynnego komina Pitesti (280 metrów - drugi najwyższy szczyt w Rumunii) można podobno spojrzeć w głąb samego siebie i własnego strachu.

Rzucanie wielkich petard na śnieg z krążącego kilkanaście metrów nad szczytem helikoptera. Czy może być ciekawsze zajęcie? Wywoływanie kontrolowanych lawin to chyba jedno z najciekawszych zajęć na świecie. Widok pędzącej lawiny z lotu ptaka jest imponujący. Świadomość, że wywołało się ją samemu musi być jeszcze lepsza...

Ekipa Switch Riders z motocyklami potrafi wyprawiać prawdziwe cuda. Benjamin Baldini i Kevin Parussini wyciskają z Kawasaki ZX-6R i Suzuki GSX-R 750 ostatnie krople oleju.

Strona 1 z 4

Polub nas na Facebooku