7 opłacalnych zawodów których nauczysz się dzięki e-learningowi

Browse By

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymaga elastycznego podejścia do aktywności zawodowej. Warto wykazać się kreatywnością, szczególnie, jeśli nie do końca jesteśmy zadowoleni z obecnego zajęcia i widzimy się w zupełnie innej roli. Zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych kiedyś nie było tak proste jak teraz.

e-learning

Jedno pozostaje bez zmian – motywacja. Wystarczy odrobina wysiłku, żeby zacząć realizować nowe pomysły. Argument braku czasu, który często eksploatujemy, dziś nie do końca się sprawdza. W sukurs planom zawodowym i co za tym idzie edukacyjnym, przychodzą nowoczesne technologie, w tym przede wszystkim Internet, dający szansę zdobycia nowych kwalifikacji bez konieczności wychodzenia z domu.

W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe, oferowane jako jedna z form kształcenia m.in. przez szkoły policealne. KKZ bazują w znacznej mierze na e-learningu czyli nauczaniu zdalnym.

Zazwyczaj część teoretyczna kursów udostępniana jest w ramach nowoczesnych platform e-learningowych. Pozwala to opanować materiał w dogodnym miejscu i czasie. W formule stacjonarnej realizowana jest jedynie część praktyczna kursów. W ofercie różnych instytucji edukacyjnych znajdziemy również kursy e-learningowe realizowane w stu procentach zdalnie.

Niektóre zawody są w sposób szczególny „dopasowane” do e-learningu. Można tu wymienić przede wszystkim profesje kreatywne (grafika komputerowa, redakcja, copywriting i reklama) ale również rachunkowość, księgowość i inne, których z powodzeniem można się nauczyć samodzielnie, za pomocą internetowych platform edukacyjnych.

E-learningowy cykl nauczania może obejmować całe kursy, ale także poszczególne bloki tematyczne i moduły. Dzięki temu proces kształcenia staje się bardziej elastyczny i dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy.

 

Katalog e-learningowych kursów zawodowych

technik organizacji reklamy

Kursy adresowane do osób kreatywnych, uczą m.in.: tworzenia przekazów reklamowych, opracowywania scenariuszy reklam na potrzeby różnych mediów, obsługi programów graficznych, tworzenia ofert handlowych, pozyskiwania klientów, technik public relations i innych umiejętności niezbędnych do pracy w agencjach reklamowych, agencjach public relations czy w działalności na własny rachunek.

 

grafik

Uczestnik kursu pozna techniki tworzenia projektów graficznych (materiałów tradycyjnych – drukowanych, jak i cyfrowych). Będzie umiał wykonać profesjonalny skład tekstu, zapozna się też z procesami DTP i nowoczesnymi technologiami poligraficznymi i komputerowymi.

 

technik rachunkowości

Propozycja dla osób, które są za pan brat z liczbami. Nie przerażają cię różnego rodzaju zestawienia i formalności związane z finansami? Ten zawód jest właśnie dla ciebie. Kursy zapewniają profesjonalne przygotowanie do pracy w działach finansowo-księgowych firm. Uczestnicy poznają narzędzia rachunkowości i kontroli dokumentów księgowych, nauczą się jak sporządzać różnego rodzaju sprawozdania finansowe, zapoznają się też z zasadami przechowywania dokumentacji księgowej.

 

handlowiec

Handel wciąż generuje najwięcej miejsc pracy – warto poznać skuteczne techniki sprzedaży, które pomogą w osiągnięciu sukcesu na konkurencyjnym rynku. Kursy zapewniają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu obsługi klienta, negocjacji, zwiększania efektywności w działalności handlowej. Warto zdecydować się na kurs technik efektywnej sprzedaży również wtedy, gdy planujemy założenie własnej działalności gospodarczej.

 

technik logistyk

Kursy adresowane do osób zainteresowanych karierą w logistyce, która obecnie przeżywa rozkwit. Absolwent kursu będzie umiał m.in.: przygotować kolejne etapy całej operacji logistycznej w firmie, sporządzać profesjonalną dokumentację, zawierać umowy, tworzyć plany dostaw, przygotowywać od strony formalnej procesy magazynowania towarów i sprzedaży usług logistycznych.

 

obsługa ruchu turystycznego

E-learningowe kursy zawodowe to również ciekawa propozycja dla osób, które chcą połączyć pasję z pracą i pracować w branży turystycznej. Dzięki możliwości zdobycia odpowiednich kwalifikacji będą mogły podjąć pracę w biurach podróży, agencjach turystycznych i w hotelach. W modułach kursów znajdziemy m.in. zagadnienia związane z: organizacją pracy biura podróży, programami imprez turystycznych, ofertami turystycznymi, hotelarstwem czy informację turystyczną.

 

technik architektury krajobrazu

Projektowanie przestrzeni to twoja pasja? Masz też zamiłowanie do architektury i roślin? Idealne połączenie odnajdziesz zdobywając kwalifikacje technika architektury krajobrazu. Kurs przygotowuje do profesjonalnego projektowania i organizacji różnych przestrzeni – od prywatnych po publiczne i przemysłowe. Nauczysz się jak tworzyć projekty, ale również obiekty małej architektury, nie mniej istotne jest też zapoznanie się z tajnikami konserwacji.

E-learning rozwija się coraz dynamiczniej, można się spodziewać, że w kolejnych latach coraz więcej programów edukacyjno-zawodowych będzie realizowanych w tej nowoczesnej i efektywnej formule.

Autor: Małgorzata Słoma
Źródło: Teb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze artykuły:

x Logo: Shield
This Site Is Protected By
Shield